7e Vergadering van de Ondernemingsraad op 23 september 1957 Sociale vootzieninjen 5 Aanwezig: de heren H. Jordaan, J. Geer- ling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, G. J. J. Beunk, J. Bruins, M. Meijerink, Joh. Waanders, G. Wessels, J. Nijsink, G. J. Borghuis, G. W. Borghuis, H. Nieuwenhuis, G. J. van Putten, F. J. v. d. Noort en Drs. A. H. W. Thomassen en mej. H. Nieuwen huis en de heer B. Ligtenberg. De Voorzitter opent met een kort wel komstwoord de vergadering'. Spreker zegt, dat de notulen van de vo rige vergadering nog niet aan de leden toegezonden zijn, omdat deze vergadering met enige spoed bijeengeroepen is. Voorzitter deelt vervolgens mee, dat (^).ej. Reterink wegens huwelijk het bedrijf Tieeft verlaten en om deze reden als On dernemingsraadslid heeft bedankt. Om in deze vacature te voorzien is volgens artikel 14 van het reglement mej. Dreijer gevraagd of zij als opvolgster bij de laatst gehouden verkiezing bereid is de openge vallen plaats in te nemen. Mej. Dreijer heeft gevraagd zich hierover enige dagen te mogen beraden. Vervolgens geeft de heer Ligtenberg aan de hand van een uitgewerkt schema een toelichting over de mogelijkheden van uit werken van 23 en 24 december a.s. Hij zegt, dat de arbeidsinspectie in beginsel bereid is hiervoor een vergunning te verlenen, doch dat zij eerst het plan wil zien van de tijden waarop uitgewerkt zal worden. De Voorzitter vraagt wat de mening hier omtrent is van de leden. De O.R.-leden van de afdelingen waar in ploegen gewerkt wordt, vinden dat het ge not van twee dagen vrij in de winter, niet opweegt tegen het ongerief van gedurende enkele maanden Vs uur per dag langer te erken. e O.R.-leden van de afdeling waar alleen Tn dagploeg wordt gewerkt, vinden het voorstel wel aantrekkelijk. De Voorzitter stelt voor, dat de leden elk in hun afdeling peilen hoe de arbeiders hierou reageren en dat ze de uitslag hiervan de volgende avond aan de heer Ligtenberg meedelen. Op grond hiervan kan dan be sloten worden om al of niet uit te werken. Rondvraag Er wordt geïnformeerd naar de werkgele genheid en de bezetting in verschillende afdelingen. De Voorzitter geeft hierop een uitvoerige toelichting en zegt dat de bezetting' van de Spinnerij en Spoelerij voldoende is, dank zij het aantal sollicitanten dat zich de laatste tijd komt aanmelden. Op een vraag of het waar is, dat men in Holten betere garenbomen krijgt dan in Rijssen, antwoordt de Voorzitter, dat dit niet juist is. Wel is het zo, dat men om economische reden daar slechts enkele kwa liteiten verwerkt. Betreffende de gehouden doorlichting in het bedrijf deelt de Voorzitter mee, dat de opkomst van het personeel alsook van de huisgenoten erg goed is geweest. Het re sultaat is ook zeer bevredigend. Slechts een klein aantal personen hebben bericht ont vangen, dat ze opnieuw doorgelicht zullen moeten worden. In de maand augustus werd in 24 gezinnen door een gezinsverzorgster de huishouding' waargenomen. Aan 24 zieken werd een bezoek gebracht. 33 gepensioneerden kregen een verj aars- bezoek. In de maand september werd in 22 ge zinnen een gezinsverzorgster geplaatst. 12 zieke werknemers(sters) werden thuis of in het ziekenhuis opgezocht. Ook deze maand waren er 33 gepensioneer den die een verjaarsbezoek ontvingen. Badhuis De volgende aantallen baden werden in het badhuis genoteerd: 30ste week 990 35ste week 1106 31ste week 1103 36ste week 1066 32ste week 1068 37ste week 851 33ste week 1145 38ste week 812 34ste week 1120 39ste week 950

Het Anker | 1957 | | pagina 5