6e Vergadering van de Ondernemingsraad op 27 augustus 1957 4 Aanwezig: de heren H. Jordaan, J. Geer- üng, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, G. J. J. Beunk, J. Bruins, Joh. Waanders, M. Meijerink, G. Wesseïs, J. Nijsink, G. J. Borghuis, G. W. Borghuis, H. Nieuwen- huis, F. J. v. d. Noort en Drs. A. H. W. Thomassen, de dames D. Reterink en H. Nieuwenhuis en de heer B. Ligtenberg. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. Hierna beantwoordt de Voorzitter enkele vragen, die in de vorige vergadering ge steld werden. a. Bij informatie naar de nieuwe werk wijze voor het omtrekken van stokers wanten bleek, dat dit systeem nog te kort in gebruik is om hierover juist te kunnen oordelen. b. Een verzoek om extra vrij naarmate men langer in het bedrijf werkt, is een punt dat volgens de Directie op hoger niveau (C.A.O.) collectief besproken moet worden. Gevraagd wordt of de regeling van vrijaf bij 25-jarig huwelijk met terugwerkende kracht vanaf 1 maart j.l. ingaat. De voorzitter zal laten bespreken hoe hierin moet worden gehandeld. Vakantierooster Naar aanleiding van een verzoek uit het bedrijf om de totale collectieve snipper uren in het vakantieschema zoveel moge lijk gelijk te maken, zijn twee voorstellen uitgewerkt, waarbij in beide gevallen de zaterdag voor Pinksteren als collectieve snipperdag vervalt en een zaterdag wordt genomen, waarop de D-ploegen zouden moeten werken. Voorstel 1 Stoppen op zaterdag voor Pasen 1958 (in dit geval zal men om economische redenen op Goede Vrijdag 's middags moeten stoppen inplaats van 's mor gens). Voorstel 2: Stoppen op zaterdag 21 september 1957 in verband met de Rijlito. De meerderheid van de Ondernemingsraad maakt bezwaar om op Goede Vrijdag 's morgens te werken, zodat besloten wordt om zaterdag 21 september te stoppen. Betreffende de halve dag, die collectief vastgesteld is voor de Rijlitofeesten, stelt de Voorzitter voor, dat de Ondernemings raadsleden de afdeling waar ze werken, polsen op welke avond de arbeiders het liefst vrij willen nemen. Verder gaat men akkoord met het voor stel om gedurende de Rijlito-week met de dag- en nachtploegen te werken in een vroege of late dienst, waardoor belangheb benden uit de nachtploeg toch in de ge legenheid zijn een avond vrij te nemen. Werkclassificatie De Voorzitter deelt mee, dat men een derhoud heeft gehad met de studiecomm™ sie van de werkclassificatie. De werkom- schrijvingen zijn thans klaar en zullen aan de O.R.-leden worden voorgelegd. Hier na zullen de arbeiders gelegenheid krijgen hun eigen werkomschrijvingen in te zien. Rondvraag Gevraagd wordt of de Directie al een be sluit heeft genomen inzake het verzoek om extra vakantiedagen voor de jeugdige ar beiders. De Voorzitter zegt, dat dit eveneens een punt is dat op hoger niveau besproken moet worden. Tenslotte wordt geïnformeerd naar de or derpositie en vraagt men of het juist is dat de laatste tijd meer orders binnen komen. De Voorzitter antwoordt dat er inderdaad een kleine opleving te constateren is door het seizoen, doch dat het momenteel nog niet zo is als andere jaren om deze tijd het geval placht te zijn. Spreker geeft hierbij nog een nadere t^^ lichting over de stand van zaken, waar^^ hij vooral wijst op de grote concurrentie. Om deze zo goed mogelijk het hoofd te kunnen bieden, hebben wij reeds verschil lende afdelingen gemoderniseerd en ons toegelegd op het maken van specialiteiten. Het is dus van het grootste belang om vooral nu een zo goed mogelijk produkt te maken.

Het Anker | 1957 | | pagina 4