17 alles in verhouding tot de tijd en de om standigheden zien. Deze toestand duur de zo tien tot twintig jaar. Daarna wer den de woningen door de Stichting aan de bewoners geschonken, evenals de meeste andere, die ze na de ramp had laten bouwen. van de eerste maanden begon eind maart 1926 het herstel en verrezen de eerste noodwoningen. De oorspronkelijke indeling van de huis jes was als volgt (we nemen een linker helft als voorbeeld)achter de voor deur een gangetje, dadelijk rechts in „Het hoes oet Riessen" in zijn tegenwoordige vorm. Links het bijna onveranderde vooraanzicht; alleen nu grote ruiten en andere verf. Rechts: het sterk veranderde zijaanzicht. NA DERTIG JAAR De linkerhelft van „ons" blokje werd na het gereedkomen toegewezen aan de heer W. van Wolferen. Hij leeft nog en woont er nog steeds Een andere bijzonderheid is, dat hijzelf aan de bouw heeft meege werkt als metselaar. Hii is nu metselaar aannemer en tevens terrazzowerker en hij werkt samen met één van zijn zoons (Th. C. M.) in de firma W. van Wolferen Zn. Thans is hij eigenaar van beide woningen onder het dak, want de andere helft heeft hij destijds voor zijn •oon Th. C. M. gekocht. Deze Van Wolfe- en jr. woont daar nu met zijn gezin. Van Wolferen sr. weet zich nog alles te herinneren van de watersnood. Op Nieuw jaarsdag 1926 had hij al moeten vluchten van een laag deel van Beneden-Leeuwen naar een hoger, naar het huis van zijn schoonouders. Daar zaten de bewoners en vluchtelingen, eerst nog beneden, maar later op zolder, want het water rees tot twee meter boven de vloer Na de ellende de hoek een draaitrap omhoog, dade lijk links de deur van het voorkamer tje, tegenover de voordeur de deur naar de achterkamer, die de breedte van het huis beslaat, daarachter een aangebouwde keuken met bergruimte; onder de kap bo ven twee kamers. In het geval van Van Wolferen is dat nu wat anders. Nadat hij van zijn deel eige naar was geworden, heeft hij aan de zij kant een flinke erker tegen de achterka mer aangebouwd. In het halletje zijn te geltjes aan de muren verschenen. Er is een schuur achter de keuken bijgebouwd. Waar dat nodig is, liggen beneden gra nieten vloeren. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Ook het in wendige van het huis van zijn zoon is met de tijd meegegaan. Van Wolteren jr. bezit o.a. een Bruynzeelkeuken. Van Wolferen sr. en zijn vrouw hebben al tijd van hard aanpakken geweten. In hun

Het Anker | 1957 | | pagina 17