-I-jaaótl^e ópoed ió zelden cjoed 12 ben, wanneer zij voor elke kast een half uur nodig hebben, om dan soms in de kast nog veel aan te treffen, dat onverzorgd is. In ons bedrijf treffen we heel wat imkers aan en het zijn deze enthousiastelingen, die schrijver dezes destijds ook op het imkers pad gezet hebben na veel tegenstribbelen. Hij heeft zeker niet de pretentie zich tot de beste en rustigste imkers te rekenen, maar wel tot de enthousiastelingen. Ook heeft hij het grote voordeel gehad imkeren te leren van een gedegen imker, die zorg aan zijn kasten besteedt, die zin ziet in het leven der bijen, het brok natuur, dat er in ligt opgesloten. Van de sport, die het imkeren biedt. En ook heeft hij van hem geleerd, dat de bij een bijzonder zindelijk insect is, waarbij hij de volle steun van zijn baas verdient. Het bijenleven is bijzonder interessant en in grote trekken hopen wij hierover bij ge legenheid eens iets te vertellen, ook van het trekken met de bijen, waarbij nog wel eens iets valt te beleven. H. V. Ook in onze moderne samenleving geldt het oude gezegde: Haastige spoed is zelden goed. kijkt U maar eens naar nevenstaande af beelding. Een bepaalde ploeg heeft haar dagtaak er op zitten. De grote uittocht van de fabriek naar huis begint. Hierbij valt het op, dat iedereen zeer veel haast heeft om thuis te komen. De een wil nog eerder thuis zijn dan de ander. Met als gevolg Vergrote kans op onge vallen Is dat nodig Nee, indien ieder voor zich deze vergrote kans op ongevallen maar realiseerde. Vandaar die waarschuwing „Haastige spoed is zelden goed". Ieder ongeval heeft een oorzaak. En zo is het grote aantal ongevallen dat plaats vindt na beëindiging van de dagtaak, het ongeorganiseerd gehaast vertrek naar huis. Weest op Uw hoede NATIONAL SAFETV COUNCIL - U.S.A.* VEILIGHEIDSINSTITUUT AMSTERDAM*

Het Anker | 1957 | | pagina 12