8 viag in de vlaggemast voor de hoofdin gang. Allen dromden toen de weverij bin nen, waar onze oudste directeur, de Heer J. J. ter Horst, een versierd getouw in werking zette. Dit was het sein voor de Holtense wevers om ook de andere getou wen aan te zetten, zodat plotseling de stilte verkeerde in normale bedrijvigheid. Die bedrijvigheid duurde echter maar vijf minuten, want ten eerste waren de wevers niet op dit werk gekleed, en ten tweede zagen ze, achter in de weverij,waar een uitnodigend buffet was aangebracht, ander „werk" voor zich opdoemen.... Ze waren trouwens de enigen niet. HET GEBOUW In enkele voorgaande nummers heeft onze bedrijfsarchitect al de bouw-technische kant van het nieuwe fabrieksgebouw besproken. Wat is nu een leek als Uw redacteur op gevallen In de eerste plaats de figuur lijke aanwezigheid van Mevrouw Panne- koek in de vorm van feestelijke en con trasterende kleuren, die men in de meeste fabrieken tevergeefs zou zoeken. Als U de fabriek door de hoofdingang midden in een der smalle zijden aan de Industrie straat gelegen binnenkomt, lachen de gekleurde vlakken U toe: blauwe deuren, zwarte lijsten, gele wanden, licht-rode deu ren, grijze plafonds, gele panelen, een rood muurvlak, enz. Bij somber weer zoals op de dag van de opening een mooie prikkel, alles van de lichte kant te blijven bekijken. Bij mooi weer een dubbele vreug de. Deze kleurtoepassing geldt voor alle ruimten in de fabriek. Links van het cen trale toegangshalletje ligt de kantine, rechts achtereenvolgens het kantoortje, een Licht, ruimte en overzichtelijkheid spreekkamer, een magazijn voor onderde len, een garderobe met W.C. en de ver- warmingsruimte. Hiermee is de voorgevel van links tot rechts gevolgd. Aan de rechtse lange zijde komen na de verwarming het was- en kleedlokaal, de W.C.'s, de transformatoren, het garenmagazijn en de expeditieruimte. Deze laatste springt uit de zijmuur, zodat er van de straat af een afrit langs de lange zijde heen gemaakt kon worden (de hoogte van de vrachtauto's ligt gelijk met de vloer van de expeditie). Achter de eerst opgesomde lokaliteiten en links van die langs de rechtse muur ligt de weverij, waar 128 getouwen zullen komen. Op deze openingsdag stonden er nog pas 96. Elke wever bedient acht getouwen, twee evenwijdige rijen van vier. Het bijzonderst is, dat elk getouw door een eigen motc^P wordt aangedreven. Tussen de weefgetouwen en de lange bin nenmuur is een brede ruimte open gehou den voor de aanvoer der ketting- en in slaggarens en voor de afvoer der rollen doek. De vloeren in de verschillende lokaliteiten zijn van verschillende aard. In de weverij liggen betonnen tegels, gemakkelijk voor montage en afbreken. In de hal en in de kantine bestaat de vloer uit gebakken te gels, terwijl we in het kantoortje en de spreekkamer colovinyltegels zagen. Waar dat te pas kwam ligt een vloer van beton. Voor deze bijzondere gelegenheid waren in de kantine stoelen uit het Parkgebouw netjes in rijen opgesteld. Het buffet was er uit verwijderd en had een plaatsje ge vonden rechts achteraan in de weverij, voor de deuren naar de expeditie. Er was daar een lopend buffet ingericht, dat, naar het gewoonlijk heet, „zich in veler belangstel ling mocht verheugen". Voor het uitwendige van het gebouw spreekt een der foto's in dit blad betei^ dan woorden. VOOR WIE EN VAN WIE ER BLOEMEN WAREN Voor mevrouw Pannekoek van de heer A. H. ter Horst voor de verdienstelijke assis tentie van haar man. Voor mevrouw Enklaar van de heer A. H. ter Horst bij het doorknippen van het lint. Voor onze directie van de arbeiders te Holten (zie foto). Voor onze directie van het kantoor- en technisch personeel te Rijssen. Voor onze directie van de gezamenlijke ba zen te Rijssen.

Het Anker | 1957 | | pagina 8