5 u dankbaar, dat u voor ons hebt willen bouwen en het geheel is een groot succes geworden. We kunnen gerust zeggen, dat dit gebouw één van de mooiste weverijen in de omtrek is. Ook de samenwerking was goed en we hebben veel van uw voor ons geheel nieuwe zienswijze geleerd. Me neer Pannekoek, nogmaals onze oprechte dank voor alles wat u voor ons gedaan hebt. Ook mevrouw Pannekoek werkte eendrachtig met haar man samen. Zij was zo vriendelijk de kleuren in het gebouw samen te stellen en ik moet zeggen, dat alles er keurig en fris uitziet. Mevrouw Pannekoek, hiervoor onze oprechte dank. In overleg met ir. Pannekoek werden de heren Koopman uit Holten als aannemers gekozen, die weer samenwerkten met de •broeders Ten Brinke uit Enter. Verder ;rkten aan de bouw van de fabriek mee de firma Nestradi voor de kapconstructie, Toespraak van Mr. Enklaar de firma Reputabel voor de verwarming en de firma Getkate en Leusink voor het schilderwerk. Over de bouw behoef ik eigenlijk niet veel te zeggen, want het gebouw spreekt voor zich zelf. De bouw en de afwerking getuigen van de hoge graad van vakman schap en de grote liefde voor het werk. Ook de samenwerking van alle groepen was van de meest prettige aard. Wij zijn u allen voor een en ander bijzonder dank baar en wij verzoeken u uw personeel ook onze welgemeende dank over te brengen. De opstelling van de getouwen, licht- en krachtinstallatie, inrichting enz. werden verzorgd door personeel van de fabriek te Rijssen. Hiervoor zeggen wij dank aan alien, die daaraan werkten. Het is mij bekend, dat na mij nog en kele sprekers het woord zullen voeren. Daarna zal burgemeester Enklaar de toe gang tot de weverij openen en onze oudste directeur, de heer J. J. ter Horst, zal dan vervolgens het eerste getouw officiéél in werking stellen. Daarna zullen de wevers de getouwen ongeveer vijf minuten lang in werking houden, zodat onze gasten een indruk van het bedrijf kunnen krijgen. Het verheugt ons bijzonder, dat de bur gemeester, als hoofd van het gemeentebe stuur van Holten en mede voor alle ge meentelijke instanties, welke zo bijzonder hun medewerking verleenden, bereid ge vonden is dit gebouw te openen. Dames en heren. Ik wil nu eindigen met de hoop en wens uit te spreken, dat dit bedrijf een zegen voor Holten moge zijn en dat het moge groeien en bloeien, ter wijl ik de arbeiders zou willen vragen hun uiterste best te doen en hun goede naam zowel als ons produkt hoog te houden, dan ben ik ervan overtuigd, dat het be drijf in Holten een succes zal worden. Nadat het applaus was verklonken, sprak burgemeester Enklaar zijn openingsrede uit. In gedachten verplaatste hij ons tien jaar terug, toen de vraag nijpend was ge worden, hoe het overschot aan arbeiders op de boerderijen aan werk kon worden geholpen. De gemeente Holten besloot toen, zekere terreinen aan te kopen en als in- dustriegronden te bestemmen. Daarmee was echter nog geen industrie gevestigd en het leek er ook eerst niet op, dat het zou ge beuren. Maar zij die vertrouwen, haasten niet. Het gemeentebestuur was wel erg ver heugd, toen er door Ter Horst Co. N.V. stappen werden gedaan die er op wezen,

Het Anker | 1957 | | pagina 5