4 Op de eerste rij Burgemeester en Mevr. Enklaar, op de tweede rij de Heren G. W. ter Horst en H. Jordaan Daarna werden diverse besprekingen ge voerd met het gemeentebestuur en de in dustriecommissie, de laatste onder leiding van de heer H. J. Beltman. De medewerking, welke de industriecom missie ons gaf, was buitengewoon en werd zeer op prijs geteld en wij zijn u, leden der commissie, hiervoor zeer dankbaar. U hebt allen medegewerkt, dat er zich voldoende arbeiders meldden; dit aantal is inmiddels tot ongeveer 90 gestegen. Iemand, die zich bijzonder onderscheidde, was wel de heer Beltman. De heer Belt man stond steeds voor ons klaar; hij ging zelf mee om arbeiders te werven en gaf de meest uitvoerige inlichtingen. Kortom, de heer Beltman was een grote steun voor onze personeelschef, de heer B. Ligtenberg, getroffen door uw grote medewerking, waaraan andere gem.eenten een voorbeeld kunnen nemen. Wij zeggen u daarvoor hartelijk dank. Vroeger was er reeds een afd. weverij te Holten, die om bepaalde redenen weer gesloten werd. Nu zijn we teruggekomen in de hoop deze afdeling nog te kunnen uitbreiden. Veel hangt af van de conjunc tuurontwikkeling en van de prestaties der Holtense wevers. Tot nu toe hebt u, we vers uit Holten, het vak goed geleerd en velen van u leveren goede prestaties. Zorgt er voor, dat dit zo blijft en verbe tert dit zo mogelijk nog; daarnaast moet ge een produkt maken, dat goed is, want daarvan hangt af of deze weverij zich kan handhaven of uitgebreid kan worden. Ik met wie hij er vaak gezamenlijk op uit trok. Hiervoor, meneer Beltman, onze har telijke dank. In het algemeen mag wel gezegd worden, dat Holten trots kan zijn op zijn industrie commissie. Burgemeester en wethouders, leden van de raad en de industriecommissie, wij zijn twijfel er niet aan, of u allen zult uw uiterste best doen, want u zult evenals wij trots zijn op uw Holtens bedrijf. Voor de bouw der fabriek moest een architect worden gezocht, die economisch, modern en mooi zou bouwen. Hierin zijn wij ten volle geslaagd. Onze keus viel op ir. Pannekoek. Meneer Pannekoek, wij zijn

Het Anker | 1957 | | pagina 4