3 broken door hevige stortregens, die de kij kers naar droger oorden deden stuiven. Maar dadelijk als de lucht wat opklaarde kwamen de belangstellenden buiten weer uit hun schuilplaatsen. Ondertussen wap perde onverstoorbaar in weer en wind de hooggehesen driekleur op het dak van de constructiewerkplaats schuin tegenover on ze fabriek, een teken voor verre voorbij gangers, dat er iets bijzonders aan de hand was. WIE ER WAREN Zo naderde het tijdstip van vier uur, waar op de opening was bepaald. Daartoe was in de kantine een klein publiek van ge nodigden verenigd. Hun aanwezigheid was .^geboekstaafd in het receptieboek, dat ie- flkr ter tekening werd aangeboden. Be- ^Salve de genodigden troffen we natuurlijk aan de leden van onze directie met hun dames: de Heer en Mevrouw J. J. ter Horst, de Heer en Mevrouw A. H. ter Horst, de Heer en Mevrouw G. W. ter Horst en de Heer en Mevrouw H. Jordaan. Als of namens de commissarissen zagen we de Heer H. B. N. Ledeboer, Mevrouw S. C. M. ter HorstVan Dorp en de Heer en Me vrouw H. van Heek. Dan waren er de di recteuren van de Kamgarenspinnerij „Ries- sen" N.V. met hun dames en enige fami lieleden van beide directies. De gemeente Holten was in ruime mate vertegenwoordigd door de burgemeester, mr. Enklaar en mevrouw; door de wethou ders, door vele raadsleden en door ver schillende gemeentelijke ambtenaren. Ir. Pannekoek, de architect, was met zijn echt genote present. Uit het gezelschap halen we verder naar voren: ambtenaren van de arbeidsinspectie, een paar bestuurders van vakbonden, de aannemers en personeel van Ter Horst Co. N.V. uit Rijssen en Holten (de laatste groep voltallig). ^E TOESPRAKEN Allen zwegen en zetten zich gemakkelijk op hun stoelen, toen om tien minuten voor half vijf de Heer A. H. ter Horst het spreekgestoelte beklom, dat voor deze ge legenheid was aangebracht. Hij sprak aldus: Geachte aanwezigen. Namens de gehele directie heet ik u allen van harte welkom hier in de nieuwe fabriek te Holten. Van daag is het voor Holten en voor ons een belangrijke dag. Een dag, waarbij wij te rugzien op 't vele werk, dat er aan voor afging. Ik wil in de eerste plaats noemen het eerste contact met burgemeester Enklaar, dat het begin vormde van de diverse be sprekingen, welke tot resultaat hebben gehad, dat gedacht en gepraat werd over de vestiging van een bedrijf te Holten. Vestiging te Holten, een plaats, die ons allen zo na aan het hart ligt, dat wij be sloten plannen in gereedheid te brengen. De Heer A. H. ter Horst aan het woord

Het Anker | 1957 | | pagina 3