Wat er in Holten gebeurde - - - op vrijdag 26 juli 1957 2 DE INLEIDING Vroeg in de ochtend gebeurde er nog niets op die gedenkwaardige 26e juli in en om onze nieuwe fabriek in Hol ten. Dat wil zeggen, niets anders dan an ders. Alleen de natuur liet zich horen in de korenvelden, die haast tot aan de mu ren van ons nieuwe gebouw doorlopen. En natuurlijk de rijdende techniek van de Nederlandse Spoorwegen, die nu al 75 jaar het land doorsnijdt en er dus bij hoort. Het was niet moeilijk te begrijpen, dat op de plaats, waar nu onze moderne weverij is verrezen, vroeger een rijk jachtveld was gelegen. Naar onze oudste directeur ver telde, heeft hij daar menige patrijs en fa zant in de vlucht verrast. Maar nog is het brieksterrein een patrijs (of was het een fazant in het belendende bouwland. Zo blijft toch de natuur onze naaste buur vrouw daar aan de rand van Holten, en dat moge een inspiratie wezen voor allen, die er werken. Op een dergelijke gezonde onmiddellijke nabuurschap zullen niet veel fabrieken in Nederland kunnen bogen. Maar het duurde niet lang, of het was daar in de buurt gedaan met de rust op die bewuste vrijdag, 's Morgens waren le den van het personeel bezig met de voor laatste voorbereidingen van de openin^fc 's middags met de laatste en tegen vier xwÊF de allerlaatste. Leveranciers bezorgden pak jes en dozen, bloemstukken werden aan gedragen, auto's reden af en aan. De schooljeugd, met vakantie, had die middag Techniek en natuur in harmonie. wild er niet verdreven, want een jon gere generatie jagende directeuren schoot er nog kort geleden vanaf het nieuwe fa- een boeiend kijkspel ontdekt. Tenslotte kwamen de bezoekers, de genodigden. Al dit levendig gedoe werd telkens onder-

Het Anker | 1957 | | pagina 2