J^atknïeuwi 24 Het is nu al vier maanden geleden, dat onze bioscoop in het Parkgebouw voor het grote publiek moest worden gesloten. Wie mocht denken: „Duurt het werkelijk al zo lang moet „Het Anker" van mei dit jaar maar eens opslaan. Sinds dien draait de film behalve de aller eerste week na de sluiting alleen in besloten kring, d.w.z. voor de T.O.V.A.- leden en wel op zaterdag. Deze voorstellin gen zijn steeds gratis, opdat er geen ver makelijkheidsbelasting verschuldigd zal zijn. Elk lid mag onder deze omstandighe den steeds iemand meenemen naar de bioscoop, waarvoor al evenmin een toe toegangsprijs hoeft betaald te worden. Deze toestand is natuurlijk uitzonderlijk en het is alleen maar te hopen, dat er gauw een eind aan mag komen en dat de normale gang van zaken kan worden her vat. De vele geregelde bezoekers van onze bioscoop buiten TO VA vinden onze deu ren gesloten en we zouden niets liever doen dan ze onmiddellijk weer wagenwijd voor hen openzetten. Helaas, zo ver is het op dit ogenblik nog niet. In de afgelopen maanden is ondertussen eens te meer gebleken, welke voordelen het lidmaatschap van TOVA kan bieden. Die voordelen bestonden, wat de bioscoop aangaat, in hoofdzaak altijd reeds in de vorm van gereduceerde tarieven. Tijdelijk zijn ze dus sterk uitgebreid. Maar ze blij ven uitsluitend gelden voor TOVA-leder^| Voor wie het niet wist of er niet helemas^ van doordrongen was, zeggen we hier nog eens uitdrukkelijk, dat de lidmaatschaps kaart van TOVA persoonlijk is en dat ze in handen van een ander geen enkele waarde heeft. Sommigen hebben in de laatste weken op een TOVA-kaart toegang trachten te krijgen, terwijl ze geen lid van onze vereniging niet in dienst van Ter Horst Co. N.V.) waren. De desbetref fende TOV A-leden zijn ondertussen ge waarschuwd en we herhalen hier voor alle leden: houdt U aan de regels. Niet alleen, dat ge op die manier de voor schriften van de vereniging TOVA met de voeten zoudt treden; ook de gemeente verordeningen op dit gebied kunnen zo doende worden overtreden, en dat is even zeer ontoelaatbaar. Ook een daad van pro test als deze sluiting van de bioscoop be hoort strikt binnen het kader van de te blijven. Mocht er dan ook verder m™ bruik van een TOV A-kaart worden vast gesteld, dan riskeert het betrokken lid de intrekking er van.

Het Anker | 1957 | | pagina 24