Genegeerd! Geïnfecteerd! Geamputeerd! 22 waren zonder ongelukken af. Ook het spelevaren in de bootjes ging goed, al was het met een nat pak. De geleerden zijn het er echter nog steeds niet over eens of me neer Auke en de heer Jansen de meisjes met opzet „in de boot" oftewel „aan de boot" namen of niet. Hoe het ook zij, we hebben aan de kant van de voorstel ling genoten. De terugtocht werd aanvaard en via kasteel „Twickel" reden we naar Rijssen om in ons eigen Parkgebouw nog een gezellig samenzijn te hebben. En dat het gezellig' was konden we aan de gezichten zien. De heer Slagman had voor bloemen uit het park gezorgd en zorgende vrouwenhanden hadden de tafels rijkelijk voorzien van mooi geschikte vaasjes bloemen. Hierom ook was het feestelijk èn huiselijk, want het serveren werd vanzelfsprekend ook door eigen mensen gedaan. De warme worstjes op deze tijd van de namiddag gingen er bij iedereen in als koek en we konden terugzien op een prettige middag met een waardig' slot. Hier werden we door niemand weggekeken, hier liepen geen vreemden rond en hier waren we thuis. Veel gewone foto's werden er van deze tocht niet genomen, wel „diapositieven" of zoals wij dat vroeger noemden „lantaarn plaatjes". Deze plaatjes hebben we later weer vertoond en de kijklustigen maakte* dus voor de tweede maal de tocht, ii? prachtige kleuren, mee. Tot slot lieten wij nog enkele plaatjes zien van het werk op onze huishoudschool. Nu konden we ook de huishoudschool eens bij de grootouders brengen, een feit dat door iedereen gewaardeerd werd. En nu we weer langzamerhand aan de ver keerde kant van de zomer gekomen zijn, is het goed nog eens aan deze prettige middag terug te denken. Kleine oorzaken kunnen grote gevolgen hebben; dit gezegde gaat ook op voor ver wondingen. Want hoe gaat het in 't alge meen. Een klein schrammetje, een spelde- prikje, toch niet de moeite waard om er enige aandacht aan te schenken, het zou te kinderachtig zijn om daar mee naan de verbandkamer te gaan of U door ee^ deskudige te laten helpen. Maar heus, het wordt U helemaal niet kwalijk genomen, dat U zo'n ogenschijnlijk onbeduidend wondje laat behandelen, in tegendeel, iedere deskundige zal het op prijs stellen,- dat U zo wijs bent meteen hulp in te roepen. Wees gedachtig aan de spreuk „Voorko men is beter dan genezen", voorkom in fectie door ieder wondje direct te laten behandelen of nog beter, voorkom iedere verwonding. VIILICHBIDS INSTITUUT flaa.nusTBMT „.„«TMO.M.t WERK VEILIG! 'EHBO Geamputeerd Geïnfecteerd Genegeerd

Het Anker | 1957 | | pagina 22