HUISHOUDSCHOOL 19 Voor onze getrouwde vrouwen en meisjes. Zorg je voor een goede kok op je (a.s.) HUWELIJKSBOOT Dat ben je zelf Wie kookt er mee Aangifte bij de bazen! Meisjes, zorg dat je er op tijd bij bent. Er staan er al weer op mijn lijst. De mannen kunnen hun vrouwen opgeven. Kookcursus beginners Eèn avond per week 40 lessen donderdag. Eèn morgen of middag per week 40 lessen dinsdag (als je in de ploeg bent). Kookcursus voor gevorderden, met diploma 12 lessen dinsdagavond, woensdag morgen en woensdagmiddag. Kookcursus voor getrouwde vrouwen 12 lessen avond of middag, na af spraak. Wie komen er naaien Naaicursus beginners maandagavond, dinsdagmorgen of -mid dag, woensdagavond. Naaicursus voor getrouwde vrouwen: dinsdagmorgen, -middag, -avond en woensdagavond. Naaicursus voor gevordenden: alle andere dagen en avonden. Knipcursus (dus geen naaien, alléén pa troontekenen) vrijdagavond. ttjursus voor kinder- en ziekenverzorging: W 20 lessen woensdagmorgen, -mid dag en -avond. Cursus alléén om te handwerken Een avond of middag, om de andere week. Welke meisjes komen er ook nog op de cursus voor algemene ontwikkeling, waar heel interessante onderwerpen wor den behandeld Deze cursus wordt op een avond of mid dag gehouden, na afspraak met Mej. J. E. v. d. Gaast. RECEPT Weer eens wat anders in de wonderpan gemberkoek. Benodigdheden Vi pond zelfrijzend bakmeel of bloem met 2 theelepeltjes bakpoeder (ge roerd en gezeefd) 2 ons basterdsuiker 2 ons plantenmargarine 1 ons gesneden gember 1 lepel gemberstroop 1 geklopt ei. De boter tot room roeren en daarna met suiker, ei, gember, stroop en tenslotte het meel, vermengen. De vorm boteren en met bloem bestrooien. Ruim een half uur bakken od de spaarbrander in de wonder pan. De ouderavonden zijn weer voorbij, maar ze droegen zeker bij tot meer dere bekendheid van onze Huishoud school. Er kwam een vraag om door te gaan met te vertellen, wat er in de voe dingsmiddelen zit. Nu dan: in 1 liter melk: 30 gram eiwit en 25 gram vet; in 1 kopje melk (1 dl.): 3 gram eiwit en 2Va gram vet; in 1 ei gemiddeld6 gram eiwit en 6 gram vet. Wij hebben de tentoonstelling „Het huis van de Bruid" in Delden met een paar clubjes bezocht. Voor degenen, die niet mee konden, wordt er 17 september om 3 uur weer een ge zellig fietstochtje gemaakt. Ga maar mee, meisjes uit de ploeg Vertrek vanaf de Huishoudschool J. E. v. d. G.

Het Anker | 1957 | | pagina 19