50-jatige jubilea 13 Op 1 juli was er nog een tweede jubilaris en wel baas G. J. Slagman. Slagman be gon zijn loopbaan bij Ter Horst Co. in de afdeling waar hij nog werkzaam is de Pakkerij. Als hulp van de baas deed hij alle voorkomende werkzaamheden, waaronder ook vielen de boodschappen die voor kantoor gedaan moesten worden. Hierop volgde zijn opleiding tot baas, die hij in „Beek" ontving. In 1930 werd hij overgeplaatst naar „Bijvank", waar hij tot baas werd aangesteld. Op het kantoor werd hij door de Directie ontvangen, die hem hartelijk feliciteerde met zijn gouden jubileum. Zij gewaagde ervan dat baas Slagman zijn werk altijd zeer serieus heeft opgevat en hoewel de functie van baas vaak moeilijk is, heeft hij zijn taak steeds tot grote tevredenheid verricht. Door gedegen kennis van zijn werk heeft baas Slagman zich een goede naam verworven. Uit erkentelijkheid bood de Directie een gouden horloge aan met de wens, dat hij dit nog lange jaren in goede gezondheid mag dragen als herinnering aan deze dag. Baas Slagman dankte de Directie voor de goede woorden tot hem gesproken en voor het cadeau dat hij mocht ontvangen. Op 1 juli was het 50 jaar geleden, dat G. J. Kappert in dienst kwam bij de firma Ter Horst Co. Als zovelen kwam hij eerst in de Spoelerij, waar hij tot 1914 heeft gewerkt bij de rolwinding en de copsmachines. Door de stopzetting van het bedrijf we gens gebrek aan grondstoffen ten tijde van de oorlog 19141918 kwam hij in de buitenploeg. In 1918 werd hij tewerkge steld in de Sterkerij, eerst als kluwen sjouwer tussen Spoelerij en Sterkerij en later als leerling-sterker in „Beek". Toen ^Jiij dit vak onder de knie had is hij in 1924 ^Bgeplaatst in „Bijvank", waar hij gebleven is tot de nieuwe Sterkerij gebouwd werd. O'ok nu is hij zijn sterkmachine nog altijd trouw. Op de dag van zijn gouden dienstjubileum werd hij door de Directie op het kantoor ontvangen, die hem hartelijk dankzegde voor het vele werk dat hij heeft verricht. Het gouden horloge, dat aangeboden werd, is ten volle verdiend en. de Directie hoopte dan ook dat Kappert dit nog vele jaren in goede gezondheid mag dragen en ook zijn werk kan blijven verrichten als tot nu toe het geval is geweest.

Het Anker | 1957 | | pagina 13