Drie gelukkigen 12 weet, dat het voor hem een roeping is in Lambarene te wonen en te werken onder alle omstandigheden. Zoals we aan het begin van dit verhaal al schreven, heeft Mevrouw Schweit zer haar man steeds vergezeld als ver pleegster en bijgestaan in het werk, tot dat op hoge leeftijd het klimaat haar dwong naar Europa terug te keren. Enige tijd geleden werden we opgeschrikt door een klein krantenbericht, waarin de dood van Mevrouw Schweitzer op 79-jarige leef tijd vermeld werd. Zij woonde bij haar dochter in Zwitserland. Wegens de lange vermoeiende reis was het Dr. Schweitzer niet mogelijk naar Zwitserland te gaan. De verassing heeft nu aldaar plaats ge vonden en de urn met de as zal naar Lambarene overgebracht worden. Het ziet er nu wel naar uit, dat Dr. Schweitzer voorgoed in Lambarene zal blijven. Indien U belang stelt een boek over Dr. Schweitzer te lezen, dan kunnen wij U aanraden te kopen„Dr. Albert Schweit zer, een blik in zijn leven en arbeid van Mevrouw H. Oberman—Oberman. Zij is predikantsvrouw, die zelf onder Dr. Schweitzer in Lambarene werkte en dus volkomen op de hoogte is. Het boekje kost f 2,90. Uit de trekkingslijst van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrij ding maken wij op, dat er op drie van de loten van ons personeel prijzen zijn ge vallen. Wij verzoeken de gelukkige bezitters van nrs. 180223, 180352 en 185223 hun loten op de Sociale Afdeling te komen inlevKj ren, zodat wij voor hun respectievelijk^ kunnen ontvangen een schrijfgarnituur, een theeservies en een schrijfgarnituur. De winnaars proficiat Op zaterdag 29 juni j.l. heeft de Directie op kantoor afscheid genomen van negen arbeiders, die na jarenlange gedane ar beid aan het pensioen toe waren en voor wie het zoals het spreekwoord zegt nu zoet rusten is. Wij wensen U van deze plaats af nog toe, dat dit „rusten" maar betrekkelijk zal zijn en dat U nog jarenlang op Uw gemak al Uw liefhebberijen kunt verzorgen. Ongetwijfeld hebt U een tuin, kippen of konijnen of houdt U van wandelen, fiet sen of vissen en wat is prettiger dan hier mee bezig te zijn, zonder op de klok hoeven kijken of men weer aan de arbeid moet en daarom is het ook dat wij U dit alles gaarne nog vele jaren toewensen in goede gezondheid voor U en Uw gezin. De namen van onze nieuwe gepensioneer den zijn (van links naar rechts staand) J. W. Immink (51 dienstjaren), E. Goos- sen (53), O. Voortman (51), J. Pas (44), W. Nieuwenhuis (44). Van links naar rechts (zittend): B. J. Schreurs (44), J. Nieuwenhuis (45), A. H. Pennings (51), G. Bargpeter (52).

Het Anker | 1957 | | pagina 12