10 tect in zijn voordracht bedoelde, namelijk die, welke rechtstreeks aan de tapkast ontspruit. Deze uitte zich o.a. in het zin gen van toepasselijke, althans feestelijke liederen. Op zeker ogenblik ontwaarden we meneer Auke in hun midden. De foto hierbij gaat aan dit stadium vooraf. We hielden ons graag bezig met een on verwachte gast, de inkoper van een grote fabriek, die onze zakken gebruikt. Hij was met vakantie in Holten en wou dit feest niet missen, waarin hij gelijk had. Een andere onverwachte gast zagen we plotseling op een nog meer onverwachte plaats. Hij keek wat op ons neer en wij hebben hem dan ook maar aan zijn lot overgelaten. We konden hem trouwens niet bereiken, al hadden we gewild. Om de akelige spanning te verbreken: we zagen een muis. Deze muis had er zich lelijk in gewerkt en nog wel ergens, waar niet veel te halen valt. Hij zat opgesloten in een van de ruimten tussen de twee schuin op staande glazen lichtdaken en de horizon tale onderkant van plastic. We hadden zin Ir. Pannekoek te vragen, hoe je daar kon komen, maar hebben ons bedwongen. NAAR HUIS Gasten en gastheren vertrokken tussen zes en zeven uur. Sommigen konden node scheiden, waaraan het buffet misschien niet helemaal vreemd was. Nu moet toege geven worden, dat het om zes uur etens tijd is. Hoe dachten de aanwezigen over deze openstelling van onze Holtense afdeling Was het een „waardige" opening, zoals dat dikwijls heet Ja en nee. Het was allemaal in stijl zonder te zwemen naar de „waar digheid", die dreigt te ontaarden in ver velendheid, afgemetenheid en langdradig heid. We durven zelfs een letter van het woord weg te laten en te spreken van een „aardige" opening, in welk woord het men selijke en het spontane beter doorklinken. SLOTWOORD Zonder een poging tot „waardigheid" in de slechte zin te willen doen, gebruikt toch de redactie van „Het Anker" graag deze ruimte om onze directie hartelijk geluk te wensen met haar aanwinst de arbeiders in Holten met werkgelege!^ heid. Ze beseft, dat een nieuwe weverij niet voor de grap wordt gebouwd en hoopt van harte, dat het tij spoedig geheel ten gunste keert en Holten weer een drin gende noodzakelijkheid mag worden. De heer J. J. ter Horst gaf een envelop met inhoud aan de Holtense Harmonie als dank voor een serenade, de directie ge bracht. De voorzitter van haar supporters vereniging, de heer Wiggers, had tevoren een gelegenheidswoord gesproken.

Het Anker | 1957 | | pagina 10