O'pname ziekenhui5 7 en dat zij ook hun werk nog menig jaar in goede gezondheid in het bedrijf mogen voortzetten. Een gezellig half uur volgde onder het genot van een kopje koffie met een sigaar. Vervolgens dankte de heer J. W. Reterink de Directie, dat deze hen voor deze onder scheiding heeft voorgedragen en voor de waarderende woorden door de heer J. J. ter Horst tot hen gericht. Hierna werd afscheid genomen om de dag verder in huiselijke kring door te brengen. JHet woord „druk" is tegenwoordig een be- ^Wip geworden, waar heel de mensheid in ^^rstrikt dreigt te geraken. Laten we onze ziekenhuizen eens onder de loep nemen, hoe staat het daarmee Wanneer iemand van onze arbeiders ge opereerd moet worden en er is niet direct haast bij dus geen acuut geval dan kan het soms drie maanden duren vóór men opgeroepen wordt, wanneer men aan gevraagd heeft voor één der ziekenhuizen in Almelo. Het is er overvol en iedere dag is er de spanning van„Zou vandaag het bericht komen Afgezien van het feit, dat men zo lang uit z'n werk is, is dit wachten hoogst onplezierig. Wanneer onze mensen naar 't ziekenhuis in Deventer gaan is de wachttijd veel kor ter en er zijn al Almelose doktoren die in Deventer opereren. Het verdient misschien aanbeveling om, indien U geopereerd moet worden, dit eens met Uw huisarts te be spreken of één en ander mogelijk is. Ja maar, de reis naar Deventer is iets duurder dan naar Almelo, zult U zeggen; maar thuis ziek zijn kost ook geld en zo bent U weer eerder thuis. •isschien is dit een punt om eens te erwegen wanneer U er mee te doen krijgt. Bijna al onze wandelaarsters waren al op weg naar huis, toen op zaterdag' 1 juni de prijzen bekend werden ge maakt in de K.S.W.-kantine te Nijverdal, waar onze meisjes hadden deelgenomen aan de door deze vereniging uitgeschreven tocht. Heel van achter uit de zaal klonk een ijl hoeraatje van drie dames onzer vereniging, die nog achter waren gebleven, toen bij de uitslag bleek, dat onze sport vereniging met 54 Vs nunt een heel mooie en dik verdiende eerste prijs had behaald. Een prachtige beloning voor een goede en in de beste stemming gelopen tocht. De uitgeloofde beker en hartelijke gelukwen sen, die onze leider voor onze groep in ont vangt mocht nemen, waren voor hem en de meisjes de mooiste beloning voor deze inspannende middag. Dat onze wandelsportvereniging het weer best doet dit jaar, was trouwens al eerder gebleken en wel in Enschede bij de tocht van de W.V. „Oosterveld" op 4 mei, alsook bij de tocht van de Politiesportvereniging „Hermandad" te Deventer op 18 mei, waar ook reeds een eerste prijs werd behaald met 52 2/3 en 53 2/s punt. Wij feliciteren hiermede onze leider en meisjes van harte en hopen, dat deze suc cessen een stimulans mogen zijn om op de ingeslagen weg voort te blijven gaan. Mogen wij er onze dames nogmaals op attenderen, dat zij na afloop van een tocht de wandelkostuums weer in de kan tine inleveren, zodat wij er dan beter con trole op kunnen houden wanneer er iets aan mankeert en wij ook de blouses, wan neer ze vuil zijn, gezamenlijk kunnen la ten wassen. Mochten er nog dames zijn, die hun wandelkostuum thuis hebben, dan verzoeken wij die vriendelijk om deze zo gauw mogelijk in te leveren, om boven genoemde reden. Verder verzoeken wij de dames, nu we weer zulke keurige kostuums gekregen hebben, hier zo secuur en netjes mogelijk mee om te gaan en indien hier ieder haar medewerking aan geeft, kunnen wij van deze weer een hele poos plezier hebben. Voor onze volleyballers is de wintercom petitie beëindigd. Ze zijn weliswaar als rode lantaarndragers uit de strijd tevoor schijn gekomen, maar hebben toch een heel prettige competitie achter de rug, waarin zij veel geleerd hebben. Indien nu in de zomeravonden nog geoefend wordt, dan geloven we wel, dat ze een volgend seizoen betere resultaten zullen hebben. De oefenavond is, zoals reeds in de fabriek is gepubliceerd, vastgesteld op 's woens dags 7 uur, en staat onder leiding van de heer Jansen. Natuurlijk wordt er deze

Het Anker | 1957 | | pagina 7