Wie fietst er mee? 20 Nieuwenhuis en de heren B. Ligtenberg en M. Jansen. Na opening zegt de voorzitter, dat de O.R. in een spoedvergadering werd bijeengeroe pen naar aanleiding van een aanvraag voor Linoleumdoek. Spreker deelt vervolgens mee hoe het met de werkzaamheden in de verschillende af delingen is en zegt dat het juist voor de Weverij zeer welkom zou zijn een order voor Linoleumdoek te hebben. De moeilijk heid is echter thans, dat deze order binnen een bepaalde tijd geleverd moet worden. Om hieraan te kunnen voldoen zal men dus met de Linoleumweverij tot ongeveer de vakantie in drie-ploegendienst moeten werken. In verband hiermede wordt door enkele O.R.-leden geïnformeerd naar de beloning van de wevers, die door deze verplaatsing- eventueel lager kan worden. Hierover wordt geruime tijd gediscussieerd. De O.R.-leden vinden het moeilijk om hier over te beslissen, doch gezien het belang van deze order acht men de noodzaak aan wezig om hieraan mee te werken. Verzocht wordt aan de Directie om in overweging te willen nemen om bij even tuele loonderving aan de betreffende ar beiders een aanvulling te geven. De Voorzitter zegt, dat dit t.z.t. met de O.R.-leden van de betreffende afdeling be sproken zal worden. Premie ziektewet Geïnformeerd wordt of het juist is, dat de premie ziektewet voor ons bedrijf verhoogd moet worden, daar anders de uitkering van ziekengeld weer tot 80% verlaagd zal worden. De Voorzitter antwoord, dat hem hiervan niets bekend is en dat er z.i. ook geen re den is om de premie ziektewet te verhogen. Uitkering vakantietoeslag- Gevraagd wordt om de Directie te ver zoeken de vakantietoeslag uit te betalen met een uitkering van 3% met de vakan tie en 1% met Kerstmis. Rondvraag Gevraagd wordt of ook met arbeiders uit de afdeling Kalanderij in drie ploegen ge werkt zal worden. M De Voorzitter zegt, dat dit nog nader b^ keken zal moeten worden. Betreffende een opmerking waarom op Goede Vrijdag met de Weverij collectief werd gestopt, terwijl besloten was om door te werken, deelt de Voorzitter mede, dat men met de Linoleumweverij wel doorge werkt heeft, doch dat in de andere Weverij individueel snippervakantie is gevraagd. Hieraan heeft men voldaan. Een klacht, dat bij uitbetaling van een gra tificatie arbeiders met een loonnummer uit een andere afdeling één of twee dagen later deze uitkering krijgen, zal de aan dacht hebben. Op verzoek van enkele personen, die an dere jaren regelmatig aan onze fietstoch ten deelnamen, hebben wij voorbereidingen getroffen om binnenkort weer op een za terdagmiddag een dergelijke tocht te hou den. Intussen is reeds een route voor de fietstocht uiteen gezet. Verder zal bij voldoende deelname ook te gelijker tijd een tocht voor bromfietsers worden georganiseerd, die vanzelfsprekend iets langer zal worden. Ook wordt hier weer een aardige wed strijd aan verbonden met enkele prijzen, waaraan iedereen mee kan doen. Echtgenotes zijn eveneens hartelijk w<^B kom, terwijl ook kinderen onder geleidt meegenomen kunnen worden. De tocht zal plaatsvinden op zaterdagmiddag 13 juli. Vertrek tussen 2 en 3 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de baas van de afdeling tot zaterdag 29 juni.

Het Anker | 1957 | | pagina 20