OOK DAT NOG Ongevallen kunnen lelijk, huishouden (P m l/ietde iretjadetlnj [ran. de (yndetneming5taacL op 13 Mei 1957 19 haar slippertje in de morgen had zij steeds een ei gedeponeerd en nu het er 12 waren was ze wel genoodzaakt erop te gaan zit ten. Je kunt immers nooit weten.... En ze wist het ook blijkbaar niet. Misschien was ze nog jong en onervaren. In ieder geval, na de hiervoor gestelde tijd met een intens verantwoordelijkheidsgevoel op de eieren gezeten te hebben ze nam zelfs uit zorgende hand op het nest haar dage lijkse maaltijden gebeurde er niets en kwam er een levensgroot vraagteken in het moederlijk eendegemoed, tot o vreug de, op een goede morgen er een klein donsje onder moeders vleugels wegdook, nog wat verlegen bij zoveel mensenatten tie. En nu is het kleine gele donsje wat bont, maar Pa eend schijnt het Ma eend niet zo heel kwalijk te nemen. Ja, ja, zo geet 't, bekijkt U zelf de voor pagina, waar het alles bij elkaar genomen een gelukkige familie is NATIONAL gAFETY COUNCIL -USA» VEILIGHEIOS INSTITUU1 - AMSTEROAM. Behalve dat ongevallen veel persoonlijke narigheid voor de getroffene kunnen bren gen, zit er nog een schaduwzijde aan. Je zult natuurlijk altijd zien, dat een on geval op het meest ongelegen ogenblik komt. Juist als je met veel moeite kaartjes hebt bemachtigd voor een belangrijke sportge beurtenis, of als je een dag hebt kun nen vrij maken voor een bijeenkomst die je niet wilt missen, of als je eindelijk al je plannen klaar hebt voor de vakan tie, komt het ongeval roet in het eten gooien. Je denkt eens fijn uit te gaan, maar mis hoor, thuis blijven geblazen. En voor jezelf is daar nog wel overheen te komen, om dat je genoeg aan je eigen zorgen hebt. Maar denk eens aan diegenen, die je met je ongeval mede gedupeerd hebt, aan moe der de vrouw of aan je meisje. Die zijn ge zond van lijf en leden en voelen dus het ontgaan van het uitje dubbel zo erg, al zullen ze er natuurlijk niets van laten merken. Voorkom daarom, dat ge niet als neven staand slachtoffer de verzuchting moet slaken: „tjaongevallen kunnen lelijk (t)huishouden". Voorzitter: de heer H. Jordaan. Aanwezig: de O.R.-leden Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, G. J. J. Beunk, J. Bruins, Joh. Waanders, M. Meije- rink, G. Wessels, Joh. Nijsink, G. J. Borg huis, G. W. Borghuis, H. Nieuwenhuis, A. H. W. Thomassen, G. J. van Putten, F. J. v. d. Noort, mej. D. Reterink en mej. H.

Het Anker | 1957 | | pagina 19