16 veel doen, met Rijssen als basis. Ver weg trekken doet ze dan niet. Ze blijft „hier um de duure". We geloven, dat JANNA DE VOS uit de Bloemstraat, zich niet zo heel erg op haar gemak voelde, die zaterdagmorgen, tijdens ons praatje. Toch heeft deze rubriek maar een onschuldig karakter, maar Janna denkt zeker, wat ik niet kwijt wil, dat zeg ik niet. Nu, daar ben je altijd vrij in, alles gaat op basis van vrijwilligheid hoor Janna werkt nu al vh'f jaar bij ons, eerst als klossenafneemster en de laatste drie jaar als spinster. Ze is pas lid van onze wandelclub geworden en ze liep voor het eerst mee in de tocht, welke niet zo lang geleden te Nijverdal werd gehouden. In haar vrije tijd leest Janna het damesblad „Eva" en een enkele keer ook wel een romannetje. De Burgerlijke Stand vermeldt van het volgende meisje o.a.TEN HOVE, HEN- DRIKA, Niiverdalseweg 11, geboren te Rijs sen, leeftijd 18 jaar. Haar twee broers zijn buiten Rijssen getrouwd, één in Apeldoorn. Dat is aantrekkelijk voor Hendrika, want op die manier kan ze nog eens in een mooie streek gaan logeren. Ze hoopt er met haar zusje in de a.s. vakantie heen te gaan. Voor ze sninster werd was ze klossenaf neemster. Ze hoopt binnenkort een kook cursus te gaan volgen. Thuis kunnen we haar ondanks dat toch wel eens aan het koken zien. Wat maak je dan het liefst voor jezelf klaar luidde onze vraag. „Yoghurt met ranja (maar daar komt geen kookkunst meer aan te pas Hen drika Dat kunnen wij ook, en graag Haar vader is een oud-gediende bij Ter Horst. Hij werkt in de weverij „Beek" en hoopt het dit jaar uit vol te houden. Dan is hij aan zijn pensioen toe. Vroeger was ze bij de wandelsport van de fabriek. Nu trekt ze nog graag de natuur in, maar bij voorkeur op de fiets. Dat heeft ze met Pinksteren gedaan, en mis schien gebeurt het ook in de zomervakan tie. Maar vaste plannen heeft ze daar nog niet voor gemaakt. De volgende, die ons welwillend te woord stond, was GERRITDINA KOSTERBOK, een zusje van Jo, die reeds eerder aan de beurt kwam. Dini werkt reeds zes jaar in onze fabriek. In haar vrije tijd volgt ze graag de naaicursus aan de huishou^^ school en ze gaat ook nog naar handwei^B les. Bovendien krijgt ze nog kookles, zodar er wel een uitgebreid programma in de wintermaanden afgewerkt moet worden. Haar vakanties weet Dini goed te beste den, leek ons. Tenminste, ze gaat er een eind op uit. Drie jaar achtereen ging ze in de fabrieksvakantie naar Den Haag, maar dit keer zal het Groningen worden. We hopen, dat Groningen haar niet teleur zal stellen Sedert 3 september 1951 werkt ook in ons bedrijf JOHANNA MARIA DREIJERINK, van de Lenfertsweg 67. Ze werkte eerst ongeveer een half jaar op de naaierij en ging toen met enkele meisjes naar de spinnerij. In haar vrije tijd maakt ze ge bruik van de mogelijkheid om aan de huishoudschool een naaicursus te volgen, dat doet ze trouwens al drie jaar. Het ge- vol^ is dan ook, dat Johanna zelf blouses en rokken kan maken en in een gezin met vijf kinderen komt dat goed van pas. Ze is de oudste en helpt moeder dus wel in de huishouding. Toen we in de gatej^ kregen, dat ze ook wel eens kookte, wflf de onvermijdelijke vraag, wat ze dan w^i het liefste bereidde. Dat bleek soep te zijn en pudding; dus al 2/3 van de maaltijd. Vorig jaar ging Johanna op één dag met de bus naar Valkenburg in de vakantie week, maar dit jaar zal het wel blijven bij fietstochtjes in de omgeving. Johanna is al drie jaar lid van de wandelclub van R.K.S.V., verder houdt ze van dansen. In iets mindere mate vindt ze het ook leuk naar de bioscoop te gaan. Haar „lijfblad" bleek „Margriet" te zijn.

Het Anker | 1957 | | pagina 16