15 nr. 122, komt terecht bij het gezin Baan. HENDRIKA BAAN woont daar met haar vader en moeder, terwijl er ook nog twee zusters en een broer thuis zijn. Eén zuster is getrouwd, maar is toch haar geboorte plaats Rijssen trouw gebleven. Hendrika heeft eerst ongeveer een half jaar op de naaimachines gewerkt en kwam toen in de spinnerij „Beek". Later ver huisde ze naar „Boomkamp". Ze is nu 20 jaar en heeft wel het een en ander op gestoken op onze Huishoudschool. Ze heeft nu geen kookles meer, alleen nog naailes. Voor het koken zorgt haar moeder wel, al kan Hendrika er ook mee overweg. Of ze ook eigen kleren in elkaar kan zetten Antwoord: „Ik rerre miej wa zon bet jen". Daar ziet ze zeker naar uit. Ze houdt het meest van lichtblauw in haar kleding. Veel liefhebberijen binnenshuis houdt ze niet op na. Vroeger is ze op een ge krengde zangvereniging geweest. Op bij zondere dagen trekt ze er graag eens uit. De Pinksterdagen heeft ze heel genoege- lijk bij een tante in Rotterdam doorge bracht, maar voor de zomervakantie heeft ze nog geen plannen gemaakt. Zo op het eerste gezicht zouden wij niet zeggen, dat GEERTRUIDA VAN DEN BERG, Molendijk 4 uit Wierden, al zoveel dienstjaren bij Ter Horst Co. N.V. er op had zitten. Ze werkt nu al elf jaar bij ons, voornamelijk in de spinnerij, maar ook een poosje in de twijnerij. We kregen de indruk dat Geertruida een harde werk ster is, niet alleen in de spinnerij, maar ook in haar vrije tijd. Ze ging drie jaar naar de naaicursus van juffrouw Pot aan onze huishoudschool, ze krijgt kookles bij de zusters, werkt thuis mee in de huis houding en als het dan vakantie wordt gaat ze naar Eisen, waar ze bij haar zus ter op de boerderij helpt hooien en rogge binnenhalen. Nu, daar nemen we onze pet voor af. Het tochtje van de fabriek naar Valkenburg zal dan wel een welkome af- ^Kseling geweest zijn in dit arbeidzame ^Wogramma, want ze verklaarde het uit stapje erg leuk te hebben gevonden. GERDIEN VAN NOORT, oud 20 jaar, stap te voor het front. Haar adres is Esstraat 105. Een geboren en getogen Rijssense. Als zovelen heeft ze eerst in de Naaierij gewerkt en daarna in de spinnerij, eerst „Beek", toen „Boomkamp" Naast haar werk heeft ze een goede opleiding gehad op onze Huishoudschool, zowel naaien (drie jaar) als koken (een half jaar). Haar moeder heeft de zorg voor het gezin; haar vader is overleden. Alle kinderen zijn nog thuis; dat zijn vier broers van Ger- dien en één zuster. Ze werken in Rijssen, Enter en Wierden. Ze houdt er van in haar vrije tijd te fiet sen. Dat heeft ze nog op de 2e Pinkster dag gedaan met een nichtje van haar. Van slecht weer hebben we niets uit haar mond gehoord, dus is ze vermoede lijk op die dag precies de goede kant heen getrokken, waar de grauwe lucht niet hing. Ze wil in de fabrieksvakantie ook weer van de fiets profiteren. Ze heeft zich aangesloten bij een gemengd zangkoortje van de Eskerk, dat pas is op gericht. Wat jonger was JANNA KIERS, die sinds december 1951 bij Ter Horst Co. N.V. in dienst is. Ze is de oudste thuis van vijf meisjes en één jongen en dus moet ze moeder wel wat ter zijde staan bij de drukke huishoudelijke bezigheden. Ze helpt ondermeer bij de was. Al sedert vier jaar volgt ze de naaicursus van onze huis houdschool en het ligt in haar bedoeling nog kniples te gaan nemen. Vroeger was ze bij de wandelclub, maar daar heeft ze nu geen tijd meer voor. Het verwonderde ons niet te horen, dat Janna in de fa brieksvakantie naar het noorden gaat, want haar naam deed ons reeds haar noorde lijke afkomst vermoeden. In Emmen woont een tante, waar ze hoopt te kunnen lo geren. Iemand, die zich graaff met een goed boek in een hoekje zet, is HANNA NIJSINK, wonende Hagweg 17, leeftijd 24 jaar. Een zuster van haar is abonnee op één van de bekende reeksen en daar maakt ze dank baar gebruik van. Het laatst heeft ze uit gelezen „Roepend in de Wind", dat ze een heel mooi boek vond. Hanna is de oudste thuis. Het gezin be staat uit vader, moeder en 6 kinderen. Het jongste kind is 12 jaar, een jongen. Voor ze haar tegenwoordige werk deed was ze klossenafneemster. Ze gaat op de Huishoudschool en leert er koken en naai en. Aan dat laatste beleeft ze veel plezier, want er is thuis nog al eens werk aan de winkel. Haar twee zusters zijn n.l. naai ster, dus die kan ze prachtig bijstaan. Het zal niemand verbazen, dat ze haar eigen kleren kan maken. Koken doet ze thuis als ze in de late ploeg is. Met Pinksteren heeft ze gefietst. Dat zal ze in de fabrieksvakantie waarschijnlijk ook

Het Anker | 1957 | | pagina 15