Huishoudschool I Hoewel we momenteel nog niet weten of we een warme zomer krijgen, toch moeten wij ook wat onze garde robe betreft met alle mogelijkheden re kening houden. Wij maken nu maar vast een zonnejurk, die voor warme dagen geschikt is. Nemen we hiervoor een ka toenen ruitje, dan is het prettige daarvan, dat voor het beste resultaat het eenvou dig gekozen model niet simpel genoeg kan zijn, en dus het zelf maken geen bezwaar oplevert, ook niet voor haar, die niet zo handig is met de schaar en naaimachine. Een goed model is No. I met zijn brede schouderflapjes en de omgeslagen boven rand, waarbij het materiaal schuin ver- ^^erkt is. Op koelere dagen kunnen wij er ^Bovendien een effen blouse met korte of nange mouwen onder dragen. No. II. Ook met een garnering van wit piqué laat een eenvoudig katoenen ruitje zich uitstekend combineren. Zo'n grote kraag, mits smetteloos helder, flatteert altijd. Met het oog op die „smetteloosheid" doen we verstandig hem slechts met en kele drukkertjes vast te zetten onder het kleine kraagje. En tenslotte voor een heel warme dag nog een speelpakje voor een klein meisje. Veel stof is hier niet voor nodig en een gewoon linnen of katoenen kantje vormt de enige, niet kostbare, garnering. Moeilijk Nee hoor Op de Huishoudschool van Ter Horst staan wij U met raad en daad bij. G. V. OUDERAVONDEN Dit jaar geen tentoonstelling, maar in plaats daarvan enkele ouderavonden, om dat de leraressen ook wel eens even de moeders en vaders willen leren kennen, en in de drukte van de tentoonstelling komt daar nooit veel van. Wij zijn, naar wij hopen, hiervoor in de gelegenheid op: dinsdag 25 juni, woensdag 26 juni, maan dag 15 juli, van 8 uur tot half tien. De meisjes, die in de ploeg werken, kun nen dus of de ene, öf de andere week komen. Macaroni met hamworst en kaas Voor een snipperdag of in de va kantie Er werd om dit recept gevraagd, maar het heeft er al eens in gestaan, hoor. Maar daarom kan het wel weer eens, er zijn nu weer zoveel lezeressen bij. 250 gram macaroni, 100 gram geraspte oude kaas, 100 gram in blokjes gesne den worst (hamworst), wat zout of 4 bouillonblokjes, stukje boter. Voor macaroni gebruiken we veel water, wat voor de meeste gerechten uit de tijd is. Breng dit water aan de kook met de bouillonblokjes of wat zout. Strooi dan de macaroni erin en laat ze gaar koken. De tijd staat wel op het pakje. Afgieten en het kooknat bewaren voor een soep. Nu wat boter, de worst en de geraspte kaas doorroeren, tot deze draden trekt. Nog even in een emaille schaal nastoven met een stukje boter, dan smaakt het lekker. Macaroni is ook heerlijk met tomatensaus en poulet of gehakt-balletjes. J. E. v. d. G.

Het Anker | 1957 | | pagina 13