GEDECOREERDEN 7 waarna 's middags en 's zaterdagsmor gens gewoon wordt gewerkt. De Xariefcommissie. De Voorzitter deelt mede, dat hiervoor ge kozen zijn de heren: J. Dangremond (We verij), D. Markvoort (Kalanderij) en G. Nijland (Spoelerij). Rondvraag'. Het lid van de O.R. van Weverij „Beek" merkt op, dat van een bepaalde order het onderste gedeelte van de bomen erg slecht loopt en vraagt hiervoor de aan dacht. Hiernaar zal geïnformeerd worden. Verder vraagt deze spreker of op het kan toor 's middags tussen 12 en 2 uur geen telefoon aangenomen wordt. Spreker noemt een geval, waarbij men onlangs wegens een ernstige ziekte thuis een arbeider uit de B.briek wilde oproepen, doch dat men toen geen gehoor kreeg. De Voorzitter zegt, dat de telefoon tussen 12 en 2 uur 's middags uitgeschakeld wordt om te voorkomen, dat gesprekken aangeno men worden voor personen die niet aan wezig zijn, waardoor aanvragers (vooral buitenlandse gesprekken) dan nodeloos be talen moeten. Om deze reden wordt de telefoon ook niet overgeschakeld naar de portier. Spreker merkt op, dat men in noodgevallen toch altijd de politie kan bellen. Niettemin zal bekeken worden of hier iets anders op ge vonden kan worden. Ook wordt de vraag gesteld om in de fa briek „Beek", waar 's avonds na 11 uur de hekken gesloten worden, de mogelijkheid te scheppen in spoedgevallen toch door deze uitgang het bedrijf te verlaten, zodat men niet eerst door het bedrijf naar de uitgang in de fabriek „Boomkamp" behoeft te lopen. Het voorstel wordt gedaan om b.v. bij de baas van Weverij „Beek" een sleutel te hangen, die dan in noodzakelijke gevallen gebruikt kan worden. De Voorzitter zal ook deze vraag nader bespreken. Geïnformeerd wordt naar de werkclassifi- catie, waarop de Voorzitter meedeelt dat men met het voorbereidend werk klaar is en dat men hoopt dit binnenkort aan de Vakraad ter goedkeuring te kunnen toe zenden. Enkele Ondernemingsraadsleden zeggen, dat bij verschillende arbeiders de mening heeft post gevat, dat zij door de werkclassificatie straks meer zullen verdienen. Zij delen deze mening niet. De Voorzitter is het met de O.R.-leden eens, dat men hierover niet al te grote verwachtingen moet koesteren en moet af wachten wat hiervan de uitslag zal worden. Tenslotte wordt nog geïnformeerd naar de personeelsbezetting. De Voorzitter deelt hierop mee, dat men voldoende personeel heeft, waartoe de ves tiging van het nieuwe bedrijf in Holten heeft bijgedragen. Wat de fabriek in Holten betreft, zegt spre ker dat men denkt, dat na de fabrieks- vakantie hier begonnen kan worden. Hierna sluiting. Weer kunnen wij melding maken van een aantal personeelsleden uit ons bedrijf, die Ki eer te beurt viel een Koninklijke Onder- heiding te ontvangen. Op woensdag 13 maart j.l. was het M. v. d. Belt aan wie de eremedaille bij de Orde van Oranje-Nassau werd uitgereikt. Aangezien V. d. Belt vanwege een klein ongeval tijdelijk niet werkte, had de hul diging bij hem thuis plaats. De burgemeester van Holten, Mr. W. H. Enklaar, zei verheugd te zijn deze onder scheiding aan V. d. Belt te mogen uitrei ken. Vooral daar Ter Horst Co. N.V. thans ook een bedrijf in Holten gaat bou wen, achtte spreker het wel op z'n plaats te memoreren, dat hiermede de eerste on derscheiding werd uitgereikt aan een werk nemer van Ter Horst, die in de gemeente Holten woonachtig is. „Wij mogen hierbij constateren", aldus de burgemeester, „dat U bijna 44 jaar aan eengesloten bij deze firma zijt werkzaam geweest, hetgeen wel een bewijs is, dat de onderlinge verhouding' goed is". Spreker spelde hierna V. d. Belt de onder scheiding op, hierbij de wens uitsprekend, dat hij deze versierselen nog lang zal mo gen dragen, en dat hij zijn werk bij Ter Horst Co. N.V. verder nog in goede gezondheid mag voorzetten.

Het Anker | 1957 | | pagina 7