50-jaïiae jubilea I I i I 2 Op 18 maart 1.1. jubileerde Jan Willem Baan. Vijftig jaar geleden trad hij voor het eerst onze fabriekspoorten binnen werd gezegd, dat het gouden horloge, het welk hem bij deze gelegenheid als erken ning' werd aangeboden, wei-verdiend was. De Directie wenste hem een goede verdere diensttijd toe en nog vele jaren in goede gezondheid. De heren J. Rozendom en H. J. Voortman herdachten op 20 maart j.l. de dag, dat ze 50 jaar geleden hun werkzaamheden bij Ter Horst Co. begonnen. Rozendom trad op 20 maart 1907 in dien» bij de Firma. Zijn eerste werkzaamheddT^ waren het afnemen van de rovingsklossen. In die tijd (plm. 3V2 jaar) leerde hij gelei delijk al het werk, dat hij op latere leeftijd in deze afdeling zou verrichten. Nadat hij nog drie jaar bij de drawings had ge staan, kwam hij bij de breaker en finisher, waar hij nog altijd werkt. Hij is een heel bekende figuur in de fa briek. Als garenweger heeft hij een ver antwoordelijke taak, omdat hij de man is, die de kilo's noteert en elk het zijne moet geven. In zijn afdeling wordt hij schert send wel „onze scriba" genoemd. Met grote nauwkeurigheid heeft hij dit werk de jaren door gedaan, tot ieders volle tevredenheid. Bij zijn huldiging door de Directie werd hem dan ook hartelijk dank gebracht. Er vflv Vrrv bij de voorpagina De vier foto'sop de voorpagina geven een beeld van de huidige stand van zaken in Holten. 5$ Hij doet zijn werk met plezier, doch ook na fabriekstijd heeft hij nog een grote lief hebberij, n.l. het verzorgen van zijn vee, waarover hij niet uitgepraat raakt.

Het Anker | 1957 | | pagina 2