Vrouwen, die hun mannetje staan BONT ■HaucLtet 20 zich even bij hun leidsters ot leiders opge ven, opdat wij kunnen zien op hoeveel mensen we rekenen kunnen, maar laten alleen degenen zich opgeven, die ook wer kelijk van plan zijn om geregeld te komen. Zijn we van plan om zo af en toe eens te komen, dan kunnen we er beter niet aan beginnen en kan de heer Jansen zijn vrije avond beter besteden. De wandelclub is, zoals bekend, weer be gonnen met haar wekelijkse training en de eerste 25 km-tocht zit er ook al weer op. Zaterdag 13 april werd deelgenomen aan de K.W.F.-tocht, die hier in Rijssen ten bate van het Koningin Wilhelmina-Fonds werd gehouden. Daar onze leider Haase het te druk had met het organiseren van de tocht werd deze middag gelopen onder leiding van Mej. Reterink. We hadden het genoegen onze groep een paar maal te zien od deze tocht; ze maakte een goede indruk en we geloven dat, als onze meisjes gere geld oefenen, ze dit jaar weer veel plezier aan hun wandelsport zullen beleven. J. P. Jn de Engelse stad Gillingham (in het graafschap Kent) staat een fabriek, waar machines voor de vervaardiging van gereedschap worden gemaakt en waar van hoog tot laag alleen vrouwen werken. Dit bedrijf is tien jaar geleden opgericht door Miss Verena Holmes, die tijdens de Eerste Wereldoorlog in een machinefa briek werkte. Daarna was ze een tijd lang tekenaar van machines. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was zij ingenieur bij het Ministerie van Arbeid Op een dag kwam Verena Holmes tot de conclusie, dat het tijd was om zelfstandig te gaan werken. Zij wilde aantonen, dat ook vrouwen in staat zijn een industrieel bedrijf op te richten en groot te maken. En zo is er in Gillingham een fabriek ontstaan, waarin vrouwen van alle leef tijden achter de draaibanken staan. De lorries worden door vrouwen geladen en door vrouwen bestuurd. Op het gehele fa brieksterrein is geen man te zien. Volgens Verena Holmes zijn vrouwen vlot ter dan mannen; ze zegt, dat vrouwen bereid zijn overal in te springen, waar dat nodig is, ook al betreft het niet hun afdeling. Fuut, fuut, gaat het, en dan weer an dere vogelgeluidjes. Het is hier stil, slechts van heel uit de verte hoor je doffe slagen op het hout. Roerloos ligt het kleine watertje daar be neden, er in zie je de overkantbegroeiing op z'n kop staan. Je krijgt de neiging om ook eens heel eventjes net zo te gaan staan om het effect te zien. Het is nu nog geen lente en toch is het behagelijk in de luwte. Een klein ko nijntje komt huppelend achter een bosje weg en gaat ook even zitten kijken naar al dat schoons. Tegen het donkergroen van sparren zie je een paar berken af steken. Opzij hiervan staat een beuke-

Het Anker | 1957 | | pagina 20