SfociaLe uootzieningen ■fJllLlhoildicllOoL 17 Maart: In deze maand werkten in 21 gezinnen, waar de Moeder ziek was, één van onze gezinsverzorgsters boor de arbeiders werd in deze maand 69,73 voor gezinsverzorging bijgedragen. Er waren 28 gepensioneerden jarig, die wij een verjaarsbezoek brachten. Badhuis de volgende aantallen baden 8e week 1621 9e week 1572 10e week 1555 lie week 1645 12e week 1586 13e week 1543 14e week 1512 Vakantiekleding Een late „Pasen" dit jaar en dus is de tijd, die ons nog rest tot de vacantie niet zo heel lang meer. Overal hoor je dan ook al vakantieplanne tjes bespreken. Ve len zullen er per fiets op uit trek ken en verkennen zo een week lang de omgeving in al le richtingen. Bij goed weer lang geen slecht bestede da gen. Anderen hu ren met een groep je een huisje in een mooie streek, en ook op die ma nier valt er veel te genieten. Een enkeling waagt zich zelfs buiten onze grenzen. Hoe we onze vrije dagen echter ook door brengen, geschikte vakantiekleding komt ons overal te pas. Deze moet eenvoudig en praktisch zijn en we hebben nog mooi de tijd om er zelf voor te zorgen, d.w.z. ze zelf te maken. Een halve cirkelrok van een stevige donkere popeline is ideaal en zeer vlug en voordelig te maken. Deze kan ge combineerd worden met een sportief bloes je, een jumper of een z.g. zonneblouse en geeft dus verschillende mogelijkheden. We beperken zodoende onze bagage en kunnen toch de nodige afwisseling brengen. Nog een wollen vest voor de koude avonden en onze vakantie zal wat kleding betreft zeker een succes worden. F. H. Uit het verslag over 1956 Steeds meer meisjes bezoeken de Huis houdschool Ter Horst en volgen naai- en kookcursussen. Als ze deze cursussen met goed gevolg doorlopen hebben, vragen ve len om nog een cursus. De meisjes bedoe len dan een vervolgcursus koken, of een cursus handwerken. De cursussen, die nog zo'n echt nieuwe klank hebben, zoals „Algemene ontwikke ling" en „Kinderverzorging", worden pas na lang overreden gekozen, en dan nog. al leen door de besten. We nemen ons toch voor om steeds weer met deze cursussen „te komen aandragen". De cursussen voor getrouwde vrouwen, dus echtgenotes van het personeel, worden met veel enthousiasme gevolgd. Dit jaar zijn deze cursussen voor 't eerst weer begonnen. Deze vrouwen volgen naai- en korte kook cursussen; ook zijn zij begonnen aan de cursus kinder- en ziekenverzorging. In totaal volgden op 1 januari 1956 176 meisjes de lessen. Op 31 december 1956 wa ren er dat 236 en bovendien nog 32 ge trouwde vrouwen. Wel zijn hierbij dubbel tellingen, dus leerlingen, die twee cursus sen tegelijk volgden. Onze voeding: De vorige keer hebben we gezien in het „Anker", dat er opbouwstoffen zitten in vlees en rookworst, maar niet veel eiwit in spek. Dat viel tegen. Hoe is het nu met bouillon, die krachtige bouillon, die we op een zacht vuur trekken van vlees Nu, in een kop bouillon zit maar één gram opbouwstof. De rest, dus bijna 20 gram per ons, is rustig in het vlees gebleven. Wat valt die krachtige bouillon, die we zo graag aan een zieke geven, tegenMaar de zieken zijn er zo dankbaar voor. Dat komt, omdat bouillon de eetlust opwekt en daarom geven we hem graag, want na een klein poosje eten ze dan met smaak een lekker bordje eten op. Nog enige voedingsmiddelen, waar behoor lijk veel bouwstof of eiwit in zit: Hier werden genoteerd:

Het Anker | 1957 | | pagina 17