sZ»f Spaarfonds HOED U VOOR PRUTSERS! 15 Op zaterdag 23 maart werd in de grote zaal van het Parkgeoouw weer de jaarlijkse spaarmiaaag gehouden. De Voorzitter, de heer Joraaan, openae deze DijeenKomst en heette de aanwezigen har telijk: welkom, öpreker hoopte, dat men een genoegeiijke middag zou hebben en dat ae filmpjes, die vertoond zouden wor den, in de smaak vallen. Hij gaf een verslag over de stand van za ken over het afgelopen spaar jaar en zei, dat het aantal spaarders enigszins is te ruggelopen, n.l. van 667 (op 31—12—195-5) op t>25 (op 31121956). Aan 415 spaarders kon dit jaar volgens het spaarreglement ^^n toelage van Ter Horst Co. N.V. ^P>rden gegeven. Het tegoed op de Nuts- spaarbank is in het afgelopen jaar met ruim 59.000 gestegen, zodat het totale bedrag op 31—12—1956 ruim 307.000 be draagt. Er is in 1956 dus ook weer een flinke som gespaard. Hierna dankte de Voorzitter mej. Anta Baan en de bazen hartelijk voor het vele werk, dat door hen voor het bedrijfssparen is verricht. Vervolgens werden door de heer Ligten- berg, met assistentie van twee meisjes uit de fabriek, de prijzen uitgereikt die be schikbaar waren gesteld voor de spaarders, die aan het reglement hebben voldaan. De bezoeker uit Holten, die deze middag aan wezig was, heeft vast niet kunnen dromen, dat z'n reisje naar hier toe hem zoveel zou opleveren. Maar het is een feit, dat hij 40,rijker naar huis toe ging. Het is dus de moeite wel waard om op een vrije middag naar Rijssen te komen. Verder wa ren er nog een heleboel gelukkige prijs winnaars meer, hoewel er nog wel meisjes waren, die hun ideaal om iets moois te Jmpen, als ze iets zouden winnen, in rook ^Rgen opgaan. Maar tot hun troost heb- iSn ze volgend jaar weer een kans als ze tenminste flink doorsparen. Hierna kregen we een paar journaals te zien van de film, die 's avonds vertoond zou worden en daarna een film over on derzoekingen in een druipsteengrot. De mooiste film vonden we ongetwijfeld die over het leven van de Eskimo in Alaska. We wisten niet dat het daar zo lang win ter was en vaak zulk vreselijk slecht weer. We zullen nu vast niet mopperen, als hier deze zomer een buitje regen valt, want ons klimaat is heerlijk vergeleken bij dat in Alaska. De Eskimo's zullen hier echter wel anders over denken. Toen deze film afgelopen was, waren wij aan het eind van de middag gekomen. Mej. Averesch uit de spinnerij dankte na mens alle aanwezigen de Voorzitter harte lijk voor deze prettige middag en voor het mooie bedrag, dat de firma beschikbaar heeft gesteld voor de spaarders en ver zocht deze dank over te brengen aan de Directie. De Voorzitter zei toe dit te zullen doen en sloot deze gezellige bijeenkomst met de wens, dat allen volgend jaar weer trouw zullen sparen, om zodoende ook op de spaarmiddag aanwezig te kunnen zijn. J. N. Degeen, die blind geboren wordt, beseft gelukkig niet goed, wat hij mist. Erger is het voor iemand, die door een oogziekte langzaam zijn gezichtsvermogen verliest. Maar een ramp treft hem, die plotseling, b.v. door een ongeluk, het licht uit één of beide ogen kwijt raakt. En dan te beden ken, dat soms niet het ongeluk zelf, maar de ongelukkige behandeling er van tot ge deeltelijke of volkomen blindheid leidde Kijk naar het plaatje hierbij, en huiver En vooraldoe zoiets nooit en laat zoiets nooit bij U doen. Laat elk oogletsel van welke aard of hoe schijnbaar onbelangrijk ook behandelen door een deskundige.

Het Anker | 1957 | | pagina 15