14 een gezin van vader, moeder en acht kin deren, maar van de acht zijn er nu vijf getrouwd. Naaiwerk doet ze graag, koken ook wel, maar daar komt meestal niet van. Als ze haar eigen smaak mocht volgen, zou ze een slaatje klaar maken, dat klonk als een klok. Als het op vrije dagen mooi weer is, houdt ze er van, er met haar verloofde met de bromfiets op uit te trekken (één bromfiets, wel te verstaan). Er is een kans je, dat ze met Pasen eens gaat kijken, hoe 'de bloemenvelden er dit jaar uitzien; ze is er één keer eerder heen geweest. Ook Zuid- Limburg is haar niet onbekend, maar ze zou er met de vakantie nog wel eens heen willen. Op onze vraag of MARIE KIPPERS (18 jaar, Walstraat 69) misschien ook één van de cursussen aan onze huishoudschool volgde, bleek, dat Marie op de huishoud school in Nijverdal het naaien had ge leerd. Ze ging nu nog naar een kniples, zodat ze nu ook haar eigen kleren netjes in elkaar kan zetten. Alsof ze het een beetje goed wilde maken tegenover Mej. v. d.Gaast, beloofde ze spontaan in sep tember een kookcursus te zullen gaan vol gen aan de huishoudschool van Ter Horst. Dit ontlokte vervolgens de vraag aan Uw verslaggever of ze dan al niet wat kon koken. „Ja, zeker wel", was het antwoord: „pudding met slagroom". Nu, dat bekende menu lachte ons toe en we zeiden dus dat we eens aankwamen. „Non, da's good, dan maak ik oew 'n oetgebreid dinee". Daar houden we het dus maar op. AALTJE HOFSTEDE, Markeloseweg 81, 20 jaar. Ondanks haar werk op de fabriek vindt ze tijd om thuis in de huishouding haar portie bij te dragen, 's Woensdags middags is ze vrij en dan doet ze vooral naaiwerk. Van de acht kinderen uit het gezin is er één getrouwd. Koken doet ze niet veel, maar ze zou toch wel even de tijd nemen om een lekker puddinkje met slagroom te bereiden, als ze het alleen voor het zeggen had. Schaatsen is eenwin- tergenoegen voor haar, terwijl fietsen al of niet brommend 's zomers op het programma staat. Ze denkt dat ze op de tweede Paasdag met een groepje wat gaat toeren. Ze zou het prachtig vinden, in de vakantie naar Valkenburg te gaan. Ze is daar vroeger ook eens geweest, en toen is het best bevallen. In sentember wordt het acht jaar voor JENNY BAAN (21 jaar. Dannenberg sinds zij in dienst trad bij Ter Horst C^r N.V. Eerst werkte ze zes jaar in de spinne rij en nu al weer anderhalf jaar in de naaierij. In de avonduren heeft ze een naaicursus gevolgd aan de huishoudschool, maar in haar vrije tijd gaat ze het liefst haken en breien. Koken mag ze ook wel graag doen, vooral vlees braden omdat dat zo lekker ruikt. Haar sportieve aspiraties gaan uit naar zwemmen. Dat doet ze dan bij voorkeur in Nijverdal in het mooie na tuurbad, waar ze ook haar diploma be haalde. Als lectuur geeft Jenny op het feuilleton uit Margriet en wat boeken be treft het liefst boerenstreekromans. In de fabrieksvakantie hoopt Jenny op de brom mer er op uit te trekken. Als laatste in dit rijtie hielden we een praatje met DIKKY PONGERS, 17 jaar. Ze woont nu bij een oom en tante op de Markeloseweg 71. Haar kook- en naailessen van de huishoudschool brengt ze soms in de praktijk, vooral natuurlijk, wanneer de huisvrouw ziek is. Pudding en chocolade vla zijn lekkernijen, die haar erg aantrej^. ken. Ze is bij de wandelclub van Ts^r Horst geweest, schaatst en zwemt. Ze duikt graag in een goed feuilleton in de krant, maar leest niet dikwijls een boek. Ze zou zo niet weten, waar je in ons land nu het best de vakantie kunt besteden. Na enig peinzen noemde ze Harderwijk; daar heeft ze vermoedelijk goede ondervindingen op gedaan.

Het Anker | 1957 | | pagina 14