12 geen wonder, want zij begon reeds 36'A jaar geleden als af maakster op onze naaie- rij. Na twee jaar verwisselde ze deze bezig heid voor het eigenlijke naaien van zak ken, hetgeen ze sindsdien heeft volgehou den. Zonder enige twijfel een eerbiedwaar dige staat van dienst. Naast haar werk op de fabriek bereddert zij ook nog haar eigen huishoudinkje, waaruit wij conclu deren, dat er dus wel het een en ander te doen valt voor Mej. Kreijenzang. We kunnen ons voorstellen, dat het voor haar een groot gemak is, dat ze bij haar zuster gaat warm eten en evenmin verwonderen wij ons erover, dat zij in de fabrieksva- kantie graag uitrust van een heel jaar hard werken. Alleen met Pasen hoopt Mej. Kreijenzang een uitstapje te maken naar Botterdam, waar zij logeert bij kennissen uit de oorlog. Mej. HENDRIEN WOLTERINK (Noach- straat 2ü) overtreft nog haar voorgangster. Ze is nu al 45 jaar bij de Firma Ze heeft nog een prettig huiselijk leven, want samen met haar zuster woont ze bij haar ouders thuis. Al haar naaiwerk doet ze zelf. Voor ander huishoudelijk werk heeft ze niet veel tijd. Dat knapt haar zuster op. Wij vroegen ook aan haar wat ze het liefst at. Haar antwoord was verbluffend een voudig: ,,Wat het lekkerste smaakt Van lezen in boeken of kranten komt niet heel veel. In de vakantieweek is ze maar het liefst thuis of bij familie in Rijssen. Ze voelt er niet erg voor, in haar vrije tijd uit het vertrouwde Rijssen weg te trekken. De familie, die buiten de stad woont o.a. in het westen van het land, komt in de vakantie omgekeerd graag naar het oale Riessen. leeftijd 16 jaar. Twee jaar gaat ze nu naar de huishoudschool van juffrouw v. d. Gaast; ze leert daar koken en naaien. Thuis doet ze aan huishoudelijk werk wel eens wat. Dat zal ook wel moeten, want het gezin bestaat uit zeven kinderen, en om dat gaande te houden komt er heel wat kijken. Haar kleren kan ze zelf ma ken, dat is meegenomen. Haar liefste ge recht Chocoladepudding! (Schijnt onder deze groep meisjes wel in trek te wezen Ze houdt van lezen, zowel boeken als kran tenverhalen. Met goed weer kunnen we haar al fietsende tegenkomen in de buurt van Rijssen, in gezelschap van een vrien din. Als ze het voor het kiezen had, zou ze eens een tijd in een plaats als Loos- drecht willen doorbrengen, aan de water kant dus. DIKA JANSEN (16 jaar, Nijverdalseweg 17)^ werkt nu twee jaar als zakkenaf maakster op de naaierij. In haar vrije tijd gaat ze naar de huishoudschool, waar ze cursus sen volgt in koken en naaien. Het gevolg hiervan is, dat ze thuis zo af en toe haar kunsten eens moet vertonen, hetzij dat ze zelf een kledingstuk maakt, of dat ze moeder eens aflost en de familie trakteert op andijvie met aardappelen. Op sportge bied betoont Dika zich een goed wande laarster. Dit seizoen is ze al een keer naar Almelo geweest voor een trainings-mars. In seizoen 1956 waren de hoogtepunten van de Wandelsport-Vereniging Ter Horst Co. de tochten naar Oosterbeek en Apel doorn, meende Dika. De fabrieksvakantie brengt Dika door in Scheveningen, waar ze kennissen heeft wonen, bij wie ze gaat logeren. Velen zullen Dika benijden om zo'n vakantie. Ook GERDIEN NIJVELD (17 jaar, Es- straat 103) weet de handen uit de mouwen te steken en niet alleen op de naaierij, maar ook thuis. Komende uit een gezin van acht personen spreekt het welhaast vanzelf, dat Gerdien haar huishoudelijke plichten kent. Ze maakt zelf kleren en ze kookt ook wel eens. Als er dan nog tijd over is leest ze bij voorkeur een roman netje. De Paasdagen zal het gezin Nijveld wel gezellig thuis doorbrengen, maar voor de fabrieksvakantie gaan de gedachten uit naar een huisje in Nunspeet. Naar het ons lijkt, een goed idee. De beurt was vervolgens aan DINA LO- HUIS, die woont aan de Tuinstraat 5, Daarna kwam JANNIE RENSEN iets over haarzelf vertellen. Ze is 18 jaar en woont aan de Molendijk 86. Het gezin heeft kort geleden een zware slag gehad door heil overlijden van de moeder. Een jonger zusje van Jannie doet nu het huishouden. Jannie kan zelf ook haar handen uit de mouwen steken, als het moet. Haar kleding houdt ze zelf in orde en koken kan ze ook, (natuurlijk weer bij voorkeur chocolade pudding met slagroom). Ze is trouwens al vier jaar op de huishoudschool. H aar vakantie zou ze wel in Amsterdam wil len houden, en als het moest zou ze daar nog wel willen wonen ook. In haar vrije tijd mag ze graag fietsen, vooral bromfietsen, maar dan speciaal

Het Anker | 1957 | | pagina 12