Vakantie- en snipperdagen in 1957 10 zoals gebruikelijk een korte tijd als af- maakster, doch daarna is zij haar naai machine trouw gebleven. Mej. J. HARMSEN heeft het grootste ge deelte van haar werktijd doorgebracht in de Naaierij. Eerst als U.M.-naaister en la ter als handnaaister. Vanaf maart 1950 werkte zij in de Kalanderij als stopster. Zij verliet mede door huiselijke omstan digheden het bedrijf op 12 januari j.l. met pensioen. Op het kantoor werden ze ontvangen door de Directie, die hun met hun hoge onder scheiding hartelijk gelukwenste. De Heer A. H. ter Horst zei o.m. in zijn toespraak, dat de Directie hen zeer er kentelijk is om de vele jaren trouwe dienst. Ook sprak hij hierbij zeer waarderende woorden over hun werk, waarbij hij op merkte dat allen zonder onderscheid hun werk tot grote tevredenheid van hun su perieuren hebben verricht. „Wij zijn dan ook blij met U, dat U als bekroning op Uw werk de Medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau hebt ontvangen", aldus spreker. Een gezellige conversatie volgde, waarin het werk over de afgelopen jaren de revue passeerde. Met de beste wensen voor de toekomst werd hierna van de gedecoreerden af scheid genomen, die daarna de dag in fa miliekring doorbrachten. /n verband met de uitbreiding van het totaal aantal vakantiedagen achten wij het wenselijk hierover enige mededelin gen te doen, als toelichting op wat in het verslag van de O.R.-vergadering staat ver meld. In tegenstelling tot de oude regeling, waar bij met de vakantie gerekend werd van vakantie tot vakantie en met de snipper dagen van 1 januari t.m. 31 december is thans voor beide soorten vakantie dezelf de periode aangehouden, onder de bena ming: vakantiejaar. Het vakantiejaar loopt vanaf de eerste dag na het einde van de fabrieksvakantie van enig jaar tot en met de fabrieksvakan tie van het daarop volgend jaar. Een werknemer, die gedurende het vakan tiejaar onafgebroken in dienst van dezelf de werkgever is, heeft recht op 15 verlof dagen waaronder 3 zaterdagen met behoud van loon. Bij wijze van overgangsmaatregel gelden voor het tijdvak 1 januari 1957 t.m. de fa brieksvakantie 1957 12 verlofdagen, waar onder 3 zaterdagen. De vakantieweek wordt voor de dagploeg en voor de ploegen voor 5V2 dag gerekend. De fabrieksvakantie is voor dit jaar vast gesteld van 29 juli t.m. 3 augustus. Verder zijn in overleg met de Onderne mingsraad de volgende collectieve snipper dagen vastgesteld Biddag 13 maart Va dag Goede Vrijdag 19 april Va dag Zaterdag voor Pinksteren 8 juni Va dag Zaterdag voor de vakantie 27 juli Va dag' De overige dagen kunnen als vrije snipper dagen worden opgenomen in overleg met de baas van de afdeling, doch moeten zo mogelijk twee dagen van te voren worden aangevraagd.

Het Anker | 1957 | | pagina 10