PAANSKEN PEPPER 4 a twaalf uitvoeringen is het doek dan weer voor de laatste keer gevallen. Als op zo'n avond na het slotlied de laatste echo's vervagen en het publiek de zaal verlaat, is het even stil achter het doek, waar speelsters en spelers nog staan opgesteld, althans stiller dan op andere avonden. Men kijkt elkaar eens aan en allen hebben dezelfde gedachtehet af scheid, het weer uit elkaar gaan van de groep, die zich tot één geheel had ge vormd om het beste te geven wat ama teurs kunnen geven. Maar niet al te lang duurt deze depressie, vooral niet, wanneer, zoals ook nu weer, de bezoekers aan onze revue op zo spontane wijze hebben getoond, dat men het gebodene heeft weten te waar- deren. Dan is men, ondanks het weer uit elkaar gaan, blij gestemd, men heeft vol doening. Voldoening, omdat men zoveel plaatsgenoten en velen van elders een verzetje heeft bezorgd, bestemd zo goed voor kleine als voor grote oren, voldoe ning ook voor zichzelf, omdat men in deze tak van sport op cultureel gebied zijn be vrediging heeft gevonden. Misschien mo gen wij hier op „cultureel" even de na druk leggen. Slaat U Van Dale's woorden boek eens op wat hij daar van zegt. Ongetwijfeld kunnen wij het er over een^ zijn, dat onze revue ook dit jaar heel go^B geslaagd is. Zeker, er was wel eens kritier en goede kritiek zullen wij stellig waar deren. Deze kan onze mensen of hen, die met de samenstelling belast zijn, inspire ren tot grotere inspanning, al moet gezegd worden, dat men van puur-amateurs niet steeds meer mag verwachten. Maar over het geheel beschouwd hebben onze gasten tijdens het spel en na het gezongen slot lied op ondubbelzinnige wijze getoond het gebodene te waarderen door applaus, dat vaak tot een ovatie aanzwol. Van deze plaats hebben wij reeds vaker gezegd, dat het voor ons moeilijk is vóór de openbare uitvoeringen een uitspraak te doen of de revue „goed" of „mooi" is, zo als de vraag vaak luidt. Men weet nooit vooraf hoe het valt en dat openbaart zich dan pas wanneer het ernst wordt, dus bij opvoeringen. Dan wordt hier of daar eens iets gecorrigeerd, bijgevoegd of weggelaten. De sportavond is dan het proefkonijn en een goed opmerker zal hebben gezien, dat voor één tafereel uit het tekstboekje bij de eerste openbare uitvoering een geheel a>^ der in de plaats was gekomen, dat trc^B,'; wens pas-klaar lag en beter in het geheet bleek te passen. Men wil wel eens verkon digen, dat de laatste uitvoeringen daar door ""eter zijn dan de eersten, hetgeen be slist niet het geval is, al zal het ieder duidelijk zijn, dat aan vlotheid gewonnen wordt naarmate men vaker speelt en beter op elkaar ingesteld raakt. Aardige of pijnlijke momenten zijn er ook wel geweest bij repetities en opvoeringen. Wij denken aan die penibele momenten met de „Kop van Jut". Een avond, toen het vuurwerk-apparaat in de top bleef steken

Het Anker | 1957 | | pagina 4