-Qanvullinjófiondó vervroegde gepensioneerden? WIE HEEFT HET KOFFERTJE! 3 Te Iaat komen. Naar aanleiding van het feit, dat een aan tal personen uit het bedrijf geregeld elke week enkele keren te laat komen, wordt besproken welke maatregel zal kunnen wor den toegepast om dit euvel te doen op houden. Alvorens straffe maatregelen toe te pas sen, zullen de betrokken personen hierover nog eens nader onderhouden worden. Rondvraag. Gevraagd wordt om de Directie te verzoe ken het punt winstdeling nog eens te wil len overwegen. Betreffende het badhuis is er een verzoek om de arbeiders, die 's zaterdags direct na hun werktijd (om 14 uur) willen baden Iiet te lang te laten wachten. |lt punt is echter reeds met de badmees ter besproken, die er op attent zal zijn, om deze arbeiders 's zaterdags voorrang te geven. Een suggestie om nog een truck aan te schaffen voor het liftvervoer van rollen enz. van de opslagruimte op de 5e etage zal doorgegeven worden. Een voorstel van één der Ondernemings raadleden om op alle orderbrieven een aan tekening te maken welke zakken gemerkt moeten worden, zal nader besproken wor den. Een vraag of het niet mogelijk is de huldi ging van jubilarissen en gedecoreerden eens per jaar te doen plaatsvinden door een gezamenlijke feestavond te organise ren, zal doorgegeven worden. Zoals inmiddels aan allen bekend is gemaakt, is inderdaad onze fabrieksvakan- tie vastgesteld voor de overlopende week van juli naar augustus. Naar aanleiding van een opmerking in de laatste Kernvergadering komen wij terug op ons plan van enkele maanden geleden. Wij stelden toen voor een aanvullings fonds op te richten om aan oud-arbeiders, die om gezondheidsredenen met vervroegd pensioen zijn gegaan, wekelijks een finan ciële bijdrage te geven. Gezien het grote aantal personen, dat be zwaar maakte, dat voor dit doel wekelijks 15 ct. op hun loon zou worden ingehouden, «n dit plan geen doorgang vinden. Dit eft ons zeer bevreemd. Wij menen dan ook, dat men niet goed begrepen heeft voor welke gevallen wij uit dit fonds een uitkering zouden willen verstrekken. Voor zover dit dus op een misverstand berust, hopen wij dat dit met het onderstaande duidelijk zal zijn. Het gaat hier om die personen, die na hun ziekte uitgetrokken raakten van de Ziekte wet en omdat ze om gezondheidsredenen niet mogen werken, een uitkering krijgen van de Raad van Arbeid, dus een zoge naamd invaliditeitsrente ontvangen Op grond van de rentekaart, waarvoor ge plakt is, ontvangen bedoelde personen maandelijks dus een rente, die meestal minder dan de helft van het ziekengeld bedraagt. Gelukkig heeft de Directie ook een rege ling getroffen door aan hen boven deze rente een wekelijkse toelage uit te keren. Wij vertrouwen, dat hiermede de door ons geconstateerde misverstanden zijn wegge nomen. De Commissie „Aanvullingfonds" Voor de revue ontvingen wij van elders Dit koffertje is zoek. Wie heeft het kleding in een klein beschadigd koffertje, Gaarne bericht of terugbrengen bij Men- kleur geel-bruin. sink van het Parkgebouw. H. V.

Het Anker | 1957 | | pagina 3