O'ndetnemin^ita&d. 2 VERSLAG VAN DE VERGADERING VAN DE GEHOUDEN OP 22 JANUARI 1957 Aanwezig: alle Ondernemingsraadleden en de heer Ligtenberg. Personeelsactie ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. Naar aanleiding van een verzoek van het Koningin Wilhelmina Fonds om aan de personeelsactie ten bate van de Kanker bestrijding mee te werken, wordt door de Ondernemingsraad met algemene stemmen besloten om deze actie te steunen en hier voor 1 ct. per week per arbeider bij te dragen. Zoals bekend is werd in 1955 in ons be drijf deze actie ook gevoerd en werd toen om administratieve redenen van de vakan tietoeslag een bedrag van 50 ct. ineens af gehouden. Gezien het nationale karakter van deze activiteit en het grote belang hiervan voor de volksgezondheid, wordt besloten dat voor deze 1 ct. actie jaarlijks 50 ct. aan genoemd fonds zal worden bijgedragen en dat dit zal worden ingehouden van de Kerstgratificatie. In het bedrijf zal hieromtrent een nadere aankondiging worden gedaan. Werkclassificatie. Betreffende de werkclassificatie deelt de Voorzitter mede, dat voor het personeel van de Centrale Werkplaats en de Timmer- kamer, voor de Plaatswerkers en voor de Reparateurs uit de verschillende afdelin gen de werkomschrijvingen gedurende .14 dagen ter inzage liggen. Vakantie. Terugkomend op de vakantie, waarover in de vorige vergadering werd gesproken, deelt de Voorzitter mede, dat de vakantie week nog niet definitief is vastgesteld, doch dat zeer waarschijnlijk de textielbedrijven de overlopende week van 29 juli3 augus tus vakantie zullen nemen. In verband hiermede wordt besloten met het vaststellen van de vakantie voor ons bedrijf nog even te wachten.*) Over het vakantierooster betreffende col lectieve en individuele snipperdagen zal zo gauw mogelijk een bekendmaking in het bedrijf volgen. Reglement van de Ondernemingsraad. De Voorzitter deelt mede, dat het conflk cept-reglement van de Ondernemingsraa^P thans de definitieve goedkeuring behoeft, waarvoor het aan de Bedrijfscommissie moet worden opgestuurd. Volgens een besluit van de Stichting van de Arbeid werd art. 20 van het reglement gewijzigd. De Ondernemingsraad had ver der geen op- of aanmerkingen, zodat werd besloten, het voorlopig reglement ter goed keuring aan de Bedrijfscommissie toe te zenden. Commissies. Vervolgens wordt gesproken over het in stellen van commissies. Gedacht wordt aan een tariefcommissie en enkele sub-com missies voor het behandelen van de kleine punten. Aangaande leden voor de tariefcommissie wordt besloten, dat de Ondernemingsraad leden een aantal namen van personen opgeven, die men voor deze functie be kwaam acht. Betreffende de te benoemen sub-commis sies wordt overeengekomen om deze als volgt samen te stellen: a. voor de afdelingen Batchingkame^^ Krasserij, Spinnerij en Spoelerij de Ondernemingsraadleden en de baas die de Spinnerij en bijbehorende afde lingen vertegenwoordigt. b. voor de afdelingen Sterkerij, Weverij, Kalanderij, Pakkerij en Naaierij de Ondernemingsraadleden en de baas die de Weverij en bijbehorende afde lingen vertegenwoordigt. c. voor de Centrale Werkplaats, Timmer- kamer en Plaatswerkers de desbe treffende O.R.-leden.

Het Anker | 1957 | | pagina 2