Hoe staat het met Uw huisapotheek? Hetó oir et het Ir aden i 23 Wanneer wij tegenwoordig een douche willen nemen is dit alleen een kwestie van een handgreep, even de kraan openzetten en 't verfrissende water sproeit op ons neer. Het is zo ge woon geworden dat we het douchen nog wel als gemakkelijk zien, maar het fees telijke van vroeger jaren, is door het ge wone er van verloren geraakt. Want m de oude heel oude tijden was het toch een grote gift wanneer iemand koel wa ter aan een gast of een vriend aanbood om zich te verfrissen. Maar men moet isschien een kijkje genomen heb- n in Oosterse landen om te beseffen, at 't eigenlijk zeggen wil, als men kan beschikken over zoveel water, dat men er zelfs mee kan schrobben. Dat is de groot ste verkwisting' die er bestaat volgens de Oosterlingen. Maar juist daarom is het baden voor ons de gewoonste zaak van de wereld geworden. We gaan „even" dou chen en er gaat geen enkele voorbereiding aan vooraf. Geen balsem of olie meer wordt klaar gezet om na het baden de huid te verzorgen en te masseren. Het is soms nog erger, men gunt zich nauwelijks tijd om zich behoorlijk af te drogen. Wat zit er in de tas die men de kinderen meegeeft naar 't badhuis Een handdoek, een washandje, een stukje zeep en een kam. En eigenlijk hoort daar nog een busje talkpoeder bij, maar daar wordt eenvoudig niet aan gedacht. Onze voorvaderen zouden zeker welwil lend glimlachen wanneer zij zagen, dat wij na het bad alleen gebruik maakten van toiletpoeder, maar heus, het is al iets. Het is een veel voorkomend verschijnsel ten aanzien van zwem- en badinrichtingen fet men zegt :„Je krijgt van een badhuis BPcijd schimmel aan de voeten". En daar mee is de kous af. Het is de schuld van de zwem- of badinrichting en daarmee uit. Maar hoe kunnen we dat voorkomen Door goed afdrogen. En daar wordt vooral bij kinderen met de muts naar gegooid. Moeder kan honderd maal zeg gen: „Zul je je goed afdrogen?" en hon derd maal wordt deze wenk in de wind ge slagen, en 't zijn juist de voeten die over 't hoofd worden gezien. De kinderen ver geten prompt tussen de tenen te drogen en gaan dus met vochtige voetjes in de schoenen en dit geeft o zo gauw gesmette plekjes tussen de tenen. Leer dus Uw kin deren na het afdrogen vooral tussen de teentjes rijkelijk poeder te strooien. Hier door wordt alle vocht opgenomen en voorkomen is beter dan genezen. Probeert U het eens om er gewoonte van te maken de bus toiletpoeder even belang rijk te vinden als de handdoek en 't stukje zeep. We moeten groter worden in het leven en in alle opzichten groeien, maar wat de poeder betreft, mogen we altijd baby blij ven. en paar weken geleden kwam één van onze arbeiders hard naar kan toor hollen hij bleek zich behoor lijk aan de arm gebrand te heb ben, toen hij hiermee tussen een machine was geraakt. Nu hebben wij hier een tinctuur die werkelijk wonderen doet, want nadat hij de arm hiermee de gehele dag vochtig had gehouden, bleek, dat de volgende dag de rode brandplek volkomen verdwenen was, terwijl de pijn terstond af nam, toen de verbrande arm met de tinc tuur in aanraking kwam. Reeds vaker hebben wij in de fabriek deze tinctuur gebruikt bij brandwonden, altijd met goede resultaten.

Het Anker | 1957 | | pagina 23