NA UW ARBEID ZINDELIJKHEID Een beroep, dat wij hier niet kennen 22 straks als zij een huisgezin gaat stichten, is het van groot belang, dat ze zelf zoveel mogelijk haar naaiwerk verricht. Het is stukken voordeliger en geeft bovendien veel meer zelfvoldoening. Dat het voordeliger is weten de meisjes die de huishoudschool bezoeken, uit erva ring. Verzuim dus geen lessen. Daar wordt hun niet alleen het naaien van de ver schillende kledingstukken geleerd, maar ook hoe ze voordelig knippen moeten. (De knipcursus is begonnen). Degelijk en praktisch moet de stof zijn, die we onder handen nemen. Nu behoeven we bij deze twee woorden gelukkig geen visioenen meer te krijgen van zwarte kou sen. Want „degelijk en praktisch" kan heel goed samengaan met „fleurig en mo dern". Nu wij zo dicht voor de zómer staan, denken wij aan die gezellige rui tjes, waarmee we zeepsop en zonlicht kun nen trotseren. Uit dit oogpunt komt aan de katoen wel een ereplaats toe en niet alleen in ruitjes, maar ook in bloemen. Het zelf-vervaardigen van onze kleding geeft ook veel voldoening aan vrouwen, die voelen voor veranderingen in haar garderobe, zonder dat het hun al te veel geld kost. Het is de aangewezen manier als we van oud nieuw maken (vooral voor kinderen) om te woekeren met een heel klein kleedgeld. Voor kinderen nemen we niet te dure stof, omdat ze er gauw uitgroeien. Zo ben ik al gekomen op het terrein van het kopen. Laat bij het kopen je verstand spreken en niet je gevoel. Het behoeft niet altijd duur te zijn wat goed is. Er is evengoed lelijk modern als mooi. Wees vooral kritisch bit het kopen. i G. V? Wij hebben kortgeleden veel in de krant kunnen lezen over onze Rijs- sense vuilnisbakken. Wel verhoging, geen verhoging, worden de vuilnisemmers elders al dan niet gratis geledigd enz. enz. Hierdoor kwam er een beroep in onze ge dachten, dat in de grote steden heel ge woon is, n.l. de vuilnisemmerophaler en -schoonmaker. Het is vooral voor oude en oudere men sen een bezwaar om tweemaal per week hun vuilnisemmer alle trappen af- en op te dragen. Hiervoor is nu deze man, die de asbak komt halen en brengen en bovendien schoonmaakt. Hij komt dan met een wagentje met boenders en em mers en zo geeft hij de asbak van tijd tot tijd een schoonmaakbeurt. Zo is het ten minste in Amsterdam. En werkelijk, men zou ongaarne deze man in de stadse sa menleving willen missen. Gelukkig zit men in deze grote stad niet met het huisvuil in de maag, omdat de vuilnisman tweemaal per week komt. Men kan immers ook nooit eens op de veranda iets verbranden, zoals wij dat buiten nog wel eens kunnen doen. Tot slot moet ons nog van 't hart, dat de Amsterdammer nog op een ander punt te benijden valt. Hij betaalt n.l. éénmaal bij aanschaf 5.- voor de huur van de vuilnisemmer en verder wordt het huis vuil volkomen gratis bij hem weggehaald. Maar ondanks dat kan Amsterdam vooral nu wij de lente hier buiten al enige weken proeven ons met en zonder gratis twee keer per week de vuilnisman, gesto len worden. veiligheidsinstituut A11-95

Het Anker | 1957 | | pagina 22