Hé, daar sta IK op? ■ffuilhouLdschool 7 4iuilkoulcIóckooi 2. 21 Nog niet zo heel lang geleden knipte onze fotograaf een groepje jongelui uit de spinnerij, toen hij door de fa briek liep. Waarschijnlijk is men dit al vergeten en wij bijna ook. Niettemin von den wij het wel aardig om alsnog U plot seling Uw eigen foto voor te zetten, om later tegen Uw kindskinderen te zeggen „Kijk, zo zag 'n stoom er in mijn tijd uit. Tegenwoordig met die atoomaandrijving is alles veranderd". Naaicursus Voor getrouwde vrouwen van onze arbei ders is nog plaats voor naaien op dinsdag avond, half acht. Het naaien is nu geen inspanning meer, maar een ontspanning. Wat zit er in 1 ons rookspek: 10 gram eiwit, 75 gram vet. 1 ons rookworst25 gr. eiwit, 40 gr. vet. i ons vlees: 20 gram eiwit, 5 gram vet. Het eiwit is onze opbouwstof, daar moe ten we het echt van hebben. In rookworst zit dus veel opbouwstof, ook in vlees. Maar in mager spelt weinig en in vet spek zelfs niets. Vet is zeker ook belangrijk, maar dat kunnen we wel aanvullen in de vorm van plantaardige en dierlijke vetsoorten. Vet zien we ook wel zitten in het eten, maar eiwit niet en juist deze bouwstof mag niet worden verwaarloosd. Ze komt ook veel voor in vis, melk, kaas, eieren, bonen, erwten en havermout. Tomatensoep (4 borden) Twee uitjes heel fijn snipperen en in mar garine lichtgeel laten worden. Een liter bouillon toevoegen, of een liter water met 4 bouillonblokjes. Zo'n klein blikje toma tenpuree erbij doen, wat vermicelli en wat gehaktballetjes. Nu nog een kwartiertje zachtjes koken. Even proeven. De smaak wordt zachter met een scheutje melk of koffiemelk. Wat verse peterselie uit de tuin fijnknippen en doorroeren, maar niet meekoken. LEKKER (Een beetje tijm er in is ook fijn). j. e. v. d. G. ijjursus over kinderen vjetrouwde oud-leerlingen en vrouwen van onze werkkrachtenEr zijn weer enige leuke lessen over kinderproblemen en „Hoe houd ik mijn kinderen bezig Aangifte Huishoudschool. Knipcursus De Knipcursus voor onze meisjes, waar eigen patronen gemaakt worden, is op vrijdagavond om half acht. Er is nog plaats. Voor onze meisjes die in de ploeg werken, wordt de cursus gegeven op dinsdagmorgen of -middag. Koken, Naaien en Kopen Dat zijn de drie voornaamste vakken, die een meisje moet leren om tot een goed», huisvrouw opgeleid te worden. „Een vrouwtje dat goed koken kan, is in hoog aanzien bij haar man", luidt een gezegde. Juffrouw Van der Gaast is steeds in de weer om de meisjes dit grondig te leren op onze huishoudschool. Dan is het van grote betekenis dat een meisje goed naaien kan. Men kent de vrouw aan de man. Als de man er niet netjes uitziet, wordt de vrouw daarop aan gezien. Het is niet alleen voordelig in het gezin waarin zij als kind verkeert, maar

Het Anker | 1957 | | pagina 21