50-jarig jubileum Arbeidersbouwfonds 12 H. ten Hove vierde vrijdag 1 maart 1.1. zijn gouden jubileum. Op die dag herdacht hij dat hij 50 jaar geleden zijn werk bij Ter Horst Co. N.V. begon. Zoals de gang van zaken toentertijd was, kwam hij eerst in de Spoelerij. Hier werkte hij achtereen volgens bij de rolwinding, haspel en cops- machine. Vervolgens ging hij naar de We verij, waar hij nog altijd als wever werk zaam is. We kunnen van hem zeggen, dat hij gedurende al deze jaren zijn werk met toewijding en tot grote tevredenheid van zijn chefs heeft verricht. Op het kantoor werd hij door de voltallige Directie ontvangen, die hem hartelijk ge lukwenste met zijn jubileum. De heer J. ,T. ter Horst bracht hem vervolgens dank voor het vele werk, dat hij gedurende een halve eeuw voor Ter Horst Co N.V. heeft ver richt en bood hem als erkenning hiervoor een gouden horloge met ketting aan. Hierna liet Ten Hove zijn loopbaan bij Ter Horst Co. N.V nog eens de revue pas seren, waarbij wij opmerkten, dat hij erg van het weversvak houdt. Hij zei dat het werk hem nog best bevalt en dat hij hoopte dat hij zijn getouwen tot zijn pensionering toe trouw kan blijven. De Directie zei verheugd te zijn dit te ho ren en wenste hem verder nog een pret tige werktijd toe voor de tijd die hem nog scheidt van zijn pensioen. Op zaterdag 23 februari werd de jaarver gadering gehouden van het Bouwfonds in de Leeszaal van het Parkgebouw. Toen de heer H. Jordaan om twee uur de vergadering opende bleken er 37 leden aanwezig te zijn. Door de penningmeester werd het ver slag over 1956 uitgebracht, waaruit bleek, dat in het afgelopen jaar aan 14 personen de bouwsom werd uitbetaald. Vanaf de op richting hebben thans 82 leden de bouw som opgenomen. Door de Stichting Pen sioenfonds en haar Wiskundige Reserve werd in het verslagjaar aan 14 leden een lening verstrekt a 4% rente. Op 31 januari 1957 hadden in totaal 128 leden een nieuw huis gebouwd of een bestaande woning overgenomen. In 1956 hebben zich 12 nieuwe leden aan gemeld. 8 personen hebben hun lidmaat schap opgezegd, terwijl ons lid F. J. Assink kort geleden door de dood werd weggeno men. Het ledental is thans 193. Als heuglijk feit kan vermeld worden, dat zeer onlangs het eerste lid van het Bouw fonds en wel No. 34 het restant van zijn schuld aan het Bouwfonds heeft te rugbetaald, terwijl een ander lid met en kele maanden zal afbetaald hebben. Deze beide leden hebben hierdoor een mooi ob ject in eigendom verkregen en kunnen met het resultaat tevreden zijn. Voor hen, die daarvoor in de termen vallen en nog geen lid zijn, moge het een aansporing zijn zich spoedig te iaten inschrijven. Secretaris A. ten Hove las hierop de no^ tulen der vorige vergadering voor, die or^ veranderd werden goedgekeurd. Bij gehouden stemming werd de heer H. Nijland, die als bestuurslid moest aftreden, als zodanig' herkozen. Bij de rondvraag stelde de heer H. ter Avest voor de bepalingen betreffende de terugbetaling der door de leden geleende bedragen enigszins te verzachten. Dit in verband met de nog steeds stijgende bouw kosten. De Voorzitter zegde toe dit punt met het bestuur te zullen bespreken en sloot hierna de vergadering. B. J. W.

Het Anker | 1957 | | pagina 12