^Tog iets over de Revue Opbrengst actie Hongarije BIJ DE nieuwe jaatjanj 7 Men kan echter ook teveel verlangen. Wij hebben niet de pretentie, dat wij er „zijn", doch wij moeten doel en streven voor ogen houden, en dat is de mensen uit en om ons bedrijf een avond van eenvoudige en pret tige ontspanning te bezorgen door mensen uit het bedrijf zelf. Als U straks op Uw avond naar het Park gebouw gaat, breng dan geen kopje mee, want daar zorgt Mensink voor, ook voor de bijbehorende koffie. Maar laat: Uw goed hu meur niet thuis en ook niet Uw T.O.V.A.- kaart. Evenmin Uw bril of Uw gehoorappa raat. Hardhorenden zonder gehoortoestel- letje dienen hierop bij de controle even de aandacht te vestigen; voor hen worden zo lang mogelijk plaatsen voor in de zaal ge reserveerd. H. V. Gepensioneerden, die de revue willen bezoe ken, kunnen hiertoe op maandag 4 februari een toegangskaart halen, 's middags tussen 3 en 4 uur aan het portiershuisje Boom kamp. Deze uitnodiging geldt voor maandag 11 februari. Ieder mag met een huisgenoot als introdu- cee komen. Met het toegangsbewijs ook de T.O.V.A.-kaart meebrengen. H. V. Door de gezamenlijke financiële inspanning van heel ons personeel en de gift daar bo venop van onze Directie, hebben wij in de cember 1956 een bedrag van f 3333,90 kunnen overmaken op de rekening van het Nationaal Comité, dat hulp verleent aan vluchtelingen uit Hongarije. Het is te hopen, dat dit bedrag, tezamen met alle andere bedragen die in Nederland voor dit doel zijn ingezameld, de vluchte lingen tijdelijk tot steun zal zijn en dat de getroffenen binnenkort naar een vrij va derland kunnen terugkeren. rri ellen valt niet mee. Daar weet iedereen I van mee te praten, die veel met cijfers moet werken. De boekhouder, de calcu- ^rotor, de belastingambtenaar, de man die de inhoud van de stembus moet vaststellen. Ook de visser, die enthousiast over zijn sport vertelt, heeft er vaak last mee. De man, die een fooi verwacht van een weiger achtige klant, kan er ook onder gebukt gaan met een bekommerd gezicht tast en ram melt hij in zijn zak, waaruit ten slotte tot zijn uiterste verbazing de laatste wisselpen ningen toch te voorschijn komen. Onze af deling Verkoop kent het verschijnsel ook, in de vorm van bepaalde klanten, die altijd minder zakken aankrijgen dan uit onze fa briek werden verstuurd. In al deze ge vallen geldt: Pas op Uw tellen Soms ziet het er vrij ernstig uit. Men zegt dan: „Hij kan nog niet tot tien tellen Helaas, lezers, van deze betreurenswaardige afwijking is ons „Anker" jarenlang het slachtoffer geweest. U had het vermoede lijk al gezien, daar op de voorpagina. Nu de tiende jaargang, en in 1956 nog de zevende? Inderdaad, en geen vergissing of drukfout. Het is bittere ernst, en we moeten dan ook bij voorbaat zeggen, dat we niet kunnen reageren op vragen als„Waar blijven nu mijn jaargangen 8 en 9 We hebben jonger willen schijnen dan we in werke lijkheid waren, maar dat is, evenals bij mensen, op deze leeftijd nog geen listige opzet. Het is onze troost, dat één der grootste dag bladen van Nederland anders gezegd: één van onze collega-periodieken er om bekend staat, strijk en zet fouten te maken in berichten waarin cijfers voorkomen.

Het Anker | 1957 | | pagina 7