Uit onze )Qevue-keuken 6 rij, die de laatste tijd in de dagploeg werkte, weer in dubbele ploegen zal moeten draaien. Hiermede wordt de li- noleumweverij weer in de oude toestand hersteld, zodat er geen reden is om hier bij een toeslag te geven. Dit laatste zou ook ten aanzien van de andere linoleum- wevers niet juist zijn. De regeling om te rouleren, waardoor drie keer een groep wevers gedurende »/a jaar in de linoleum- weverij werken en daarna een vaste groep aan te wijzen, wordt goedgekeurd. 4. Concept-vakantierooster. Vervolgens wordt een concept-vakantie rooster uitgereikt om de collectieve snip perdagen voor 1957 vast te stellen. Betreffende de Biddag, Goede Vrijdag en Dankdag zijn de meningen verschil lend of 's middags of 's morgens ge stopt zal worden. Hierover zal in de volgende vergadering een besluit genomen worden. Verder wordt besloten om voor de ploe gen een halve dag te reserveren voor Koninginnedag (30 april) en 3 uur voor de Grote Najaarsmarkt, op 7 oktober, in afwachting of er t.z.t. reden is om op deze dag te stoppen. In principe wordt vastgesteld dat ook op zaterdag voor de vakantie collectief zal worden gestopt en dat met St. Nico- laas en op Kerstavond 's avonds om 7 uur zal worden gestopt, met dien ver stande, dat op die dag alle ploegen in vroege en late dienst werken. Op deze manier zal dan ook op Oudejaarsdag gewerkt worden om te bereiken dat na 1 uur 's middags niet meer gewerkt wordt. Hierna wordt op voorstel van de Voor zitter besloten, dat de Ondernemings raadleden het schema nog eens rustig bekijken om in de volgende vergadering het vakantie-rooster definitief vast te stellen. Aangezien de agenda in de eerste vergade ring niet afgewerkt kan worden, wordt be sloten deze vergadering voort te zetten op dinsdag 22 januari. Hierna dankt de Voorzitter de leden voor hun aanwezigheid en sluit de vergadering. Dezer dagen ontvingen wij het verzoek van de redactie om eens een aardig stukje te schrijven over de wording van een revue, vooral over de komische ge vallen. Nu weten wij voor onszelf nog niet, hoe we dat verzoek moeten opvatten, om een „aardig" stukje. Wij kunnen U eigenlijk weinig vertellen over de voorbereidingen dat de lachspieren in beweging zou bren gen. Integendeel Wanneer de teksten een maal op papier staan en de repetities aan vangen, wanneer mevrouw Kranenborg het ritme van haar dansjes op schema gesteld heeft en de oefeningen beginnen, is het hard werken (resp. hoort het hard werken te zijn). Vooral de eerste/ weken is dat dor en droog. Langzamerhand, als in het geheel lijn be gint te komen, wordt het wel prettiger wer ken, doch ook dan blijft de ernst over heersen. De stereotiepe vraag die ons, leden van, het gezelschap, wordt gesteld, is, „wordt het een mooie revue dit jaar?" En nu moge het vreemd klinken, het is toch de zuivere waar heid, dat niemand U hierop een juist ant woord kan geven. Dat kunnen we niet voor uit bekijken, ook niet al hebben we acht jaar ervaring. De spanning, hoe het zal uit vallen, bereikt dan ook tegen de „gene rale", dus op de avond voor onze sportver eniging, het hoogtepunt. Maar zoals geluk kig tot heden steeds het geval is gewees^^ als het dan een beetje meeloopt, dan pas het ijs gebroken en dan pas begint het ware genoegen voor allen die meedoen. Wanneer men voelt en ziet, dat de zalen vol publiek, die de personeelsrevue van Ter Horst ieder jaar trekt, het gebodene weten te waarderen, en dat voor alle groepen toeschouwers een werkelijke avond van ontspanning is. Een avond van wat ernst, met veel luim gekruid. Het slagen van een revue hangt voor een goed deel dan ook af van onze bezoekers. Niemand zal ontkennen, dat het peil van wat gebracht wordt sedert de eerste opvoerin gen op verschillende punten gestegen is.

Het Anker | 1957 | | pagina 6