Verkiezing Ondernemingsraad 4 aan de gekozen leden kan worden uitge reikt. Verder informeert de Kern hoe lang men vrij krijgt bij het overlijden van grootouders. Zij meent dat hiervoor een halve dag wordt gegeven, doch heeft gehoord dat er in de C.A.O. een bijvoegsel is gekomen waarin dit verlof is uitgebreid. De Directie antwoordt dat voor verzuim bij overlijden van grootouders in de C.A.O. geen regeling is getroffen. Wel is door Ter Horst Co. N.V. zelf een regeling gemaakt, waarbij deze gevallen tot maximum een hal ve dag worden vergoed. Bij de Rondvraag wordt geïnformeerd of de arbeiders, die per 1 januari en voor 30 juni en van 1 juli tot 31 december 65 jaar wor den het recht hebben om dadelijk na hun verjaardag het bedrijf te verlaten of dat zij tot 30 juni of resp. 31 december moeten wachten. De Directie antwoordt, dat er geen bezwaar zal worden gemaakt als iemand na zijn 85- ste verjaardag ontslag wil nemen, doch dat men wel tot 30 juni of 31 december de dag, waarop zij anders gepensioneerd zou den worden de pensioenpremie moet doorbetalen en in genoemde periode geen pensioen zal ontvangen. Zij zegt verder, dat in de bestuursvergade ring van de Stichting Pensioenfonds alsook in de algemene ledenvergadering in 1955 ge sproken is over het pensioneren op de 65ste verjaardag. Aangezien toentertijd bij infor matie gebleken is dat hiervoor de extra pre mie 25 ct. per arbeider per week zou bedra gen, heeft men besloten er niet toe over te gaan. Thans is echter dit voorstel opnieuw in de bestuursvergadering naar voren ge bracht, en het zal straks ook op de algemene ledenvergadering op de agenda worden ge plaatst. Een klacht over slechte bomen in Weverij „Beek" zal doorgegeven worden. Er wordt opgemerkt, dat met de takel in Weverij „Bijvank II" niet alle bomen van de wagen getakeld kunnen worden, waar door bij het laten vallen van de wagen be schadiging ontstaat aan de bomen. Dit zal de aandacht van de Directie hebben. Tenslotte wordt nog gesproken over het loon van de rollensjouwers uit de Kalan- derij, waarbij aan de ene sjouwer een hoger loon wordt uitbetaald dan aan de andere. De Directie deelt hierop mede, dat de ene sjouwer een vaste sjouwer is en dat de twee de sjouwer door omstandigheden vaak ver wisseld wordt. Aangezien deze verwisselu^ gen voor de vaste sjouwer vaak meer wd^^ geven, omdat hij deze mensen moet inwer ken, is zijn loon met 2 cent per uur ver hoogd. De Voorzitter herinnert eraan, dat dit de laatste vergadering is in 1956 en tevens de laatste vergadering in de vorm als Kern, omdat in het nieuwe jaar de Ondernemings raad in werking zal treden. Hij wil dan ook niet nalaten, de Kernleden hartelijk dank te zeggen voor de vele uren, die ze aan be- drijfsproblemen hebben gewijd en hoopt hen in de Ondernemingsraad terug te zien. Mogen de vergaderingen van de Onderne mingsraad ook gekenmerkt worden door prettige samenwerking Na wederzijdse wensen voor een gelukkig 1957, sluit de voorzitter de vergadering. Het is van algemene bekendheid, dat in de meeste bedrijven, mede door het aangaan van collectieve arbeidsvoorwaarden, kernen of fabriekscommissies werden ingesteld. Zo ook werd in ons bedrijf in 1945 een kern in het leven geroepen. Ingevolge de Wet op de Ondernemingsraden is thans voor ons bedrijf een Ondernemings raad ingesteld. De verkiezing' hiervoor had plaats op 19 de cember j.l. met de volgende uitslag:

Het Anker | 1957 | | pagina 4