KERNVERGADERING Dr. J. H. VAN HEEK d.d. 13 december 1956 3 Op 25 januari j.l. overleed op 83-jarige leeftijd in een ziekenhui^ te Doetinchem Dr. J. H. van Heek, sedert 1937 President-Commissaris onzer Naamloze Ven nootschap. Op velerlei gebied genoot Dr. van Heek een goede reputatiebehalve een energiek en begaafd industrieel te zijn, interesseerde hij zich in hoge mate voor het culturele leven in Nederland en voor dat van Twente in) het bijzonder. Zo was hij geruime tijd Directeur van het Rijksmuseum Twente te Enschede en bemoeide hij zich verder intensief met de restauratie van kastelen en oudheidkundige gebouwen. Als bewijs van waardering voor zijn activiteiten op cultureel gebied werd hem in 1952 het eredoctoraat in de Letteren en, Wijsbegeerte verleend door de Universiteit van Amsterdam, terwijl het Prins Bernhardfonds hem onder scheidde met de gouden anjer. Dr. J. H. van Heek was Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau en Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Ook als President-Commissaris van Ter Horst Co. N.V. gaf Dr. van Heek blijk van zijn veelzijdige gaven. Dankbaar zullen wij hem gedenken als een groot werker, wiens voorbeeld ons allen tot meerdere werkzaamheid moge inspireren. Aanwezig de heren A. H. ter Horst, B. Lig- tenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nij- land, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meije- rink, D. Markvoort, J. H. Borghuis en G. Borghuis en de dames L. Dreijer en H. Nieu wenhuis. Behoudens een kleine opmerking worden de notulen goedgekeurd. Hierna worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering werden gesteld. Aan het verzoek om één van de wevers in verband met zijn leeftijd in de dagploeg te laten werken, is inmiddels voldaan. De verlichting in de lift van Bakkerij „Beek" is direct in orde gemaakt. •letreffende de lift in de Pakkerij zegt de oorzitter, dat deze slechts tot een bepaald gewicht mag worden belast en dat men hier beslist niet boven mag komen. Voor de takel in Weverij „Boomkamp" is een verbeterde constructie aangebracht, waardoor een veilig gebruik gewaarborgd is. De voorzitter deelt verder mede, dat er reeds geruime tijd plannen bestaan om We verij „Boomkamp" te moderniseren. In ver band hiermede worden hier nu ook slechts de noodzakelijkste verbeteringen aange bracht. Van Directie-zijde zijn er verder geen mede delingen, zodat men overgaat tot de bespre king van de agendapunten. Nieuwenhuis dankt de Directie hartelijk, mede namens de arbeiders, voor de aardige verrassing, die de arbeiders met St. Nicolaas bereid is en zegt dat de cadeautjes zeer in de smaak zijn gevallen. De Kern zegt, dat het plan om een onder steuningsfonds op te richten om hieruit aan invalide arbeiders, die met vervroegd pen sioen gegaan zijn, een toelage te verstrek ken, niet doorgaat, omdat er teveel arbei ders bezwaar hebben gemaakt tegen de we kelijkse bijdrage voor dit doel. Zij meent dat de voorlichting aan de arbeiders onvol doende is geweest, omdat verschillende ar beiders van gedachte waren dat hier de minder-valide arbeiders, die nog in het be drijf werkzaam zijn, bedoeld werden, waar voor door de Directie een goede regeling is getroffen. De Kern zou graag zien dat hierover nog eens uitvoerig een artikeltje in „Het Anker" werd opgenomen, teneinde de arbeiders de juiste bedoeling uiteen te zetten. Vervolgens vraagt de Kern om aan de kan didaten voor de Ondernemingsraad een re glement te verstrekken. De Directie stelt voor om hiermede te wach ten tot na de verkiezing, waarna dit direct

Het Anker | 1957 | | pagina 3