TELT VOOR TWEE £an aewaauckuwd man G. v. d. BERG begon zijn loopbaan bij Ter Horst Co. N.V. op 10 juni 1904, waar hij tot 1912 als copsspoeler werkte. Vervolgens werd hij wever, waarna hij in 1923 werd overgeplaatst naar de Kalanderij. Met toe wijding en nauwgezetheid heeft hij genoem de werkzaamheden verricht. Vooral met zijn werk als keurder heeft hij voor een groot deel bijgedragen om de goede naam van ons produkt hoog te houden. G. TEN BERGE heeft Ter Horst Co. N.V. 53 jaar gediend. In 1903 op de 1ste juli be gon hij als rovingsjongen zijn werk in de Krasserij. Na verschillende werkzaamheden in deze afdeling te hebben verricht, werd hij in 1912 aangesteld als smeerder. Gewa pend met zijn oliekan deed hij verschillende keren per dag de ronde om te zorgen dat alles „gesmeerd" liep. Dit deed het dan ook, zodat hij indirect goed aan de produktie heeft meegewerkt. G. J. VOORTMAN is bij Ter Horst Co. N.V. in dienst geweest van 4 april 1912 tot 31 december 1956. Hij heeft het grootste ge deelte van zijn werkzaam leven doorge bracht in de Kalanderij, waar hij het doek op de juiste maten sneed voor de diverse zakken. Het was een secuur werk, dat zijn volle aandacht opeiste. Ondanks dat hij dit werk altijd met liefde en tot grote tevreden heid van zijn chefs heeft verricht, is hij toch blij dat hij thans met groot verlof gaat. Allen werden op 29 december door de Di rectie ontvangen om afscheid te nemen. Namens de Directie werden ze toegespro ken door de heer A. H. ter Horst. Deze bracht hun dank voor hun lange en trouwe dienst en voor het vele werk dat ze in al die jaren voor het bedrijf hebben verricht. „Ge hebt allen een prachtige staat van dienst achter de rug, waarop U ook met recht trots kunt zijn", aldus spreker. „Met lof kunnen we van U getuigen dat U zich allen, elk in zijn werk, zeer verdienstelijk hebt gemaakt voor het bedrijf en dat U met ere Uw pen sioen hebt verdiend. Het zij U dan ook van harte gegund dat U nog vele jaren in goede gezondheid hiervan met Uw familie moogtg genieten". fl Hierbij bood spreker hen nog een fraai wandbord aan ter herinnering aan hun diensttijd bij Ter Horst Co. N.V. Na nog een gezellig samenzijn, waarbij ver schillende aardige voorvallen uit hun werk werden opgehaald, werd met wederzijdse beste wensen voor de toekomst afscheid ge nomen. Ook onze beste wensen vergezellen hen in hun verdere leven. Onlangs lazen we een artikeltje, dat enige verbazingwekkende feiten ont hulde. Het ging over het personeels verloop in sommige fabrieken. Met een cij fer kunnen we het beste uitdrukken, wat het begrip „personeelsverloop" wil zeggen. Nu dan, bedraagt dit verloop 100%, dan is in de loop van een jaar tijds het aantal perso neelswisselingen gelijk geweest aan het aan tal personeelsleden bij het begin van dat jaar in dienst. En wrijf nu Uw ogen uit: er bestaan bedrijven in andere delen van ons land, waar het personeelsverloop 150% be draagt De ellende, die daaruit voor vrijwel alle be^^ trokkenen voortvloeit, is niet gering. Daar^^ om kwam in het aangehaalde artikeltje op zeker ogenblik de volgende passage voor: „Als U in Uw fabriek al lange tijd werkt en het er alles bij elkaar genomen, nog zo kwaad niet vindt, lees dan niet verder, want U wordt er naar van Als U echter rond loopt met het idee, dat U in Uw werkkring niet zo best behandeld wordt, dat ze ergens anders veel meer betalen, of dat U dood gewoon eens andere gezichten wilt zien overweeg dan het volgende Zo stond het er letterlijk 26

Het Anker | 1957 | | pagina 26