U/aatom haat ik yo 18 Voor de financiële steun en de vele blijken van belangstelling die ik van de zijde der Directie, de bazen en het personeel van Ter Horst Co. N.V. tijdens de ziekte en het overlijden van mijn man heb mogen ontvan gen, zeg ik hartelijk dank. Tevens dank ik de arbeiders uit de Krasserij voor de fruitmand, die zij tijdens z'n ziekte gestuurd hebben. S. J. ASSINK—NIJLAND. Hiermede wil ik mijn hartelijke dank be tuigen aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor het aan mij toegekende pen sioen en voor de prettige wijze waarop ik gedurende een lange reeks van jaren werk zaam heb mogen zijn. Verder dank ik alle collega's, vrienden en bekenden hartelijk voor hun afscheidswoor den en de cadeaus, die ze mij gegeven heb ben. B. J. TIJHOF (Krasserij). Langs deze weg betuigen wij de Directie onze hartelijke dank voor het aan ons toe gekende pensioen en het prachtige wand bord en de bazen en collega's uit onze afde ling' voor de mooie cadeaus, die we bij onze pensionering hebben mogen ontvangen. D. J. NIJLAND (Weverij) B. NIJSINK (Weverij) G. J. RUTTERKAMP (Weverij) B. J. SMALBRUGGE (Weverij) J. H. WITTEN (Weverij) G. v. d. BERG (Kalanderij) G. J. VOORTMAN (Kalanderij) G. TEN BERGE (Krasserij) Aan de Directie, bazen en arbeiders van Ter Horst Co. N.V. betuig ik hiermede mijn hartelijke dank voor de financiële steun, die ik bij het overlijden van mijn man van hen mocht ontvangen. Verder dank ik de bazen en het personeel van de Spinnerij voor de vele blijken var| belangstelling, die zij tijdens zijn ziekte ge toond hebben. Wed. H. NIEUWENHUIS KWINTENBERG. Meer dan vroeger tonen de mensen be langstelling voor de betekenis van hun namen, in het bijzonder hun achternamen. Voornamen en bijnamen heb ben natuurlijk ook een geschiedenis en een betekenis en dikwijls een heel interessante, maar daar verdiepen de meesten zich niet zo in. Wat de bijnamen aangaat, dat is voor grote streken van ons land wel te begrijpen. Het is namelijk lang niet overal zoals in Rijssen, dat bij- en toenamen op ruime schaal in gebruik zijn. Over die bijnamen hier zou waarschijnlijk heel wat te vertellen zijn. Iemand die dat op zich neemt, moet veel afweten van het verleden en het heden van onze plaats. Is dat misschien eens iets voor onze vriend J. W. R., die op aanver want terrein herhaaldelijk boeiend in „Het Anker" heeft geschreven De weekbladpers vooral heeft zich in de laatste jaren leverancier getoond van naamsverklaringen. Velen van onze lezers zullen op dit gebied dus misschien al wel het een en ander opgestoken hebben. Maar omdat de landelijke pers landelijke lijnen moet volgen, gaat ze meestal niet in op plaatselijke bijzonderheden. Wij stellen U daarom voor, in dit en volgende „Ankers" de achternamen eens „in het klein" te gaan bekijken. Als handleiding willen we gebruiken de per soneelsadministratie van onze fabriek. Het is natuurlijk niet de bedoeling, nu eens breeduit te gaan zitten en „even" te gaan proberen, de herkomst van alle familiena men bij Ter Horst na te gaan. Ten eerste zouden we het niet kunnen, en ten tweede zou het al heel gauw vervelend worden. We moeten ons dus beperken, en te hooi en te gras een greep doen. Eén ding moeten we daarbij vooruit duidelijk zeggenOnze meeste conclusies zullen moeten berusten op min of meer gegronde veronderstel^^ lingen. We zijn er niet bij geweest, toen een^^ bepaalde naam voor het eerst in gebruik raakte. Volstrekte zekerheden worden al leen verschaft door archiefonderzoek, en dan nog lang niet altijd. Mochten we naar ie mands mening de plank dus eens mis slaan, dan hopen we op twee dingen: Uw clemen tie en Uw mening, hoe het dan wèl zou zijn. Wilt U een voorbeeld, hoe makkelijk het is tot verkeerde gevolgtrekkingen te komen In het westen van het land bestaat de ge slachtsnaam Olierook. Op het eerste gezicht is iemand geneigd, zo een naam op te vatten

Het Anker | 1957 | | pagina 18