IN MEMORIAM Vereniging T„O.V\A. T. MANENSCHIJN 16 Voor de derde maal in een kort tijdsbestek moeten wij melding maken van het overlijden van één onzer per soneelsleden. Ditmaal bereikte ons de droeve ma.re van het plotselinge verscheiden van Teunis Manenschijn uit Holten. Manenschijn trad op 22 augustus 1955 in dienst van Ter Horst Co. N.V. Hij werd in Rijssen opgeleid voor wever om straks naar de nieuwe Weverij in Holten overgeplaatst te worden. Met grote ijver en nauwgezetheid vervulde hij zijn werk en deed zijn uiterste best het weven goed onder de knie te krijgen. Een half jaar geleden werd hij echter om gezondheidsredenen verplaatst naar de keurtafel. Hoewel dit werk voor hem veel gemakke lijker en eenvoudiger was, hoopte hij er toch op binnen afzienbare tijd weer naar zijn getouwen terug te mogen. Dit heeft echter niet zo mogen zijn. Op 1 oktober j.l. bleef hij wegens ongesteldheid thuis, waarna hij op 7 december daaropvolgend in het ziekenhuis te Almelo werd opgenomen voor een galblaasoperatie. Voor zover ons bekend was, was hij hiervan weer hersteld. Des te meer ontroerde ons het bericht van zijn plotselinge dood. Wij hebben hem leren kennen als een plichtsgetrouwe arbeider, die zowel met zijn collega's als met zijn chefs zeer goed kon opschieten. Bij dit sterfgeval gaan onze gedachten uit naar zijn zwaar beproefde vrouw en kind, voor wie dit verlies wel bijzonder moeilijk te dragen is. Wij wensen hun sterkte in deze moeilijke dagen en hopen dat zij kracht mogen ontvangen hierin te kunnen berusten. Wijzigingen bestuur Na jarenlang hun beste krachten aan T.O.V.A te hebben gegeven, achtten de he ren E. H. Boddé en H. F. Roelofs de tijd ge komen hun functies neer te leggen. In hun plaats werden benoemd de heren J. P. Hoe- bee als secretaris en drs. A. H. W. Tho massen als penningmeester. Algemene vergadering Op 21 december j.l. werd de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden, waarover op de bekende plaatsen in fabriek en kantoor openbaar mededeling was gedaan. In zijn openingswoord belichtte de voorzit ter, de heer A. H. ter Horst, de vele ver diensten van de heren Boddé en Roelofs en bracht hij hun dank voor het werk, in de loop der jaren door hen verzet ten behoeve^ van T.O.V.A. De nieuwe bestuursleden heet-^fc1 te hij welkom. De notulen der vergadering van het jaar daarvoor werden vervolgens gelezen en met een kleine wijziging goedgekeurd. Daarna passeerden de voornaamste feiten en ge beurtenissen uit 1955 de revue, vastgelegd in een jaarverslag. Het volgende agendapunt was een uitge breid financieel overzicht van het voor gaande jaar. In algemene zin werden plannen beraamd voor het jaar 1957 en, voor zo ver mogelijk,

Het Anker | 1957 | | pagina 16