IN MEMORIAM G. H. ASSINK J. G. SCHINTZ Na een langdurige ziekte kwam op 22 december 1956 te overlijden onze mede-arbeider G. H. Assink. Een sle pende kwaal ondermijnde zijn lichaam, waardoor zijn gezondheidstoestand na enige maanden dusdanig achteruitging, dat men het ergste begon te vrezen, Zo ontvingen we op 22 december bericht dat Assink het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld. Hij be reikte de leeftijd van 51 jaar. Op 18 augustus 1919 trad hij in dienst van Ter Horst Co. N.V. Vele jaren heeft hij hier gewerkt als wever, doch hij werd om gezondheidsredenen enige jaren gele den naar de Krasserij verplaatst. Zowel als wever als in de Krasserij heeft hij zijn beste krachten voor het bedrijf gegeven, waarvoor wij hem dankbaar zijn. Onze hartelijke deelneming gaat uit naar zijn zwaar beproefde vrouw. Het moge haar tot troost zijn, dat wij zijn gedachtenis in hoge ere zullen houden. Moge zij de kracht ontvangen, die nodig is om dit grote verlies te kunnen dragen. Na een kortstondige ziekte overleed op 9 december j.l. ons personeelslid J. G. Schintz. Slechts korte tijd was hij wegens een ongesteldheid thuis. Enkele dagen voor zijn overlijden werd hij in het R.K. ziekenhuis te Almelo opgenomen voor een nader onderzoek in verband met een geconstateerde suikerziekte. Er was geen enkele reden tot ongerustheid, totdat hij plotse ling getroffen werd door een hartaanval. Hoewel ernstig, was er nadien nog alle hoop op een goede afloop, doch een herhaalde aanval kwam hij niet meer te boven. Op zondagmorgen 9 december is hij vredig heengegaan. J. G. Schintz werd geboren 19 juni 1892 en werd 64 jaar oud. Op 13 april 1955 vierde hij zijn 50-jarig jubileum, ter gelegenheid waarvan hij de ere-medaille van de Orde van Oranje-Nassau ontving. Hij was al deze jaren werkzaam in de Spinnerij als reparateur en genoot hier een grote achting, zowel om zijn werk, waarin hij zeer kundig was, alsook om zijn prettige omgang met iedereen. Ter Horst Co. N.V. verliest in hem een uitstekende kracht, doch ook het maat schappelijk leven, waar hij zich in verschillende verenigingen zeer verdienstelijk heeft gemaakt, zal zijn heengaan als een groot verlies beschouwen. De zwaarste slag treft echter zijn echtgenote voor wie hij alles was en wij betuigen haar dan ook onze hartelijke deelneming met dit grote verlies. Moge zij de kracht ontvangen om dit zware leed te kunnen dragen. Zijn gedachtenis zullen wij in prettige herinnering bewaren.

Het Anker | 1957 | | pagina 15