E.H.B.O.-ers slaagden 14 Op 18 januari had in het Parkgebouw de uitreiking' plaats van de diploma's aan de E.H.B.O.-ers, die gedurende de afgelopen twee jaar deze cursus hebben gevolgd. De heer A. H. ter Horst heette de cursisten hartelijk welkom, alsook de verdere aanwe zigen mej. Vink, Dr. P. Oosthoek en de he ren Slettenhaar en Ligtenberg, die van hun belangstelling blijk gaven. Spreker feliciteerde de cursisten met hun behaalde succes en zei zeer verheugd te zijn, dat thans de groep E.H.B.O.-ers van het be drijf weer met zeven personen is uitgebreid. Niet alleen, dat wij hiermede aan de eisen hebben voldaan, die aan de Bedrijfszelfbe scherming worden gesteld, aldus spreker, doch het is tevens een geruststellende ge dachte, dat er in de verschillende afdelin gen thans personen zijn, die bekwaam ge acht kunnen worden om bij een onverhoopt ongeval de eerste hulp te verlenen. Verder zal ook iedereen zich in zijn gezin, of in de gemeenschap, deze opgedane kennis ten nutte kunnen maken. Spreker dankte hen vervolgens nog voor hun bereidheid deze cursus te volgen en voor de moeite en tijd, die zij zich hiervoor getroost hebben. Vervolgens dankte spreker de docent, Dr. P. Oosthoek, die op een zeer kundige en pret tige wijze deze mensen de nodige kennis van E.H.B.O. heeft bijgebracht, dat tot dit mooie resultaat heeft geleid. Verder dankte spreker ook de heren Sletten haar en H. Bakker, die als oud-E.H.B.O.-ers de dokter altijd geassisteerd hebben bij de oefenavonden. Hierna had nog een interessant gesprek plaats over de geneeskunde in 't algemeen, waarbij op Dr. Oosthoek verschillende vra gen werden afgevuurd en wel speciaal of roken schadelijk is en longkanker kan ver oorzaken. De meesten hebben zich voor genomen minder te gaan roken. Tot slot dankte de heer Timmerman na mens de gediplomeerden de heer Ter Horst voor zijn gelukwensen en ook voor de mooie reis, die zij afgelopen jaar hebben gemaakjg als erkenning voor hun werk. De gediplomeerden zijn De heer E. J. H. Sprakel De heer J. Timmerman De heer H. Vorkink De heer J. Poortman Mej. F. Nijland Mej. G. Knol Mej. H. Nieuwenhuis Afdeling Spinnerij Weverij Weverij Weverij Weverij Naaierij Naaierij

Het Anker | 1957 | | pagina 14