4!nil ho lid* ckool 7 4ju.iskou.(Ji6ckool 2. 12 De decembermaand met al z'n gezellige en huiselijke feestdagen ligt al weer even achter ons en langzamerhand gaan onze gedachten weer uit naar het voorjaar. Het is echter nog niet zo ver en al gaat het snel, we zitten nog midden in de winter, lange avonden dus, die bij uitstek geschikt zijn voor het maken van allerlei. Dat er op de huishoudschool van Ter Horst gelegen heid is om dit onder leiding te doen, is naar ik meen wel voldoende bekend. Toch zijn er zeker nog wel meisjes, zowel op kantoor als fabriek, die de weg naar onze mooie school nog niet hebben gevonden. Het is echter nog niet te laat Waarschijnlijk zijn er velen die hun vrije tijd al lezende doorbrengen, en dit is zeker toe te juichen, wanneer het goede lectuur betreft. Maar daarnaast geloof ik toch dat het nuttig en nodig is voor ieder meisje om haar handen te leren gebruiken. Je hele le ven kun je daar plezier van hebben. Met weinig materiaal worden soms alleraardig ste resultaten bereikt, bijvoorbeeld: Frivolité Benodigd materiaal: spoeltje, dunne haaknaald, kluwen haakgaren. Resultaat: meters en meters smalle kant, geschikt voor lakentjes, sloopjes, kinderkle ding, onderjurken, bloeses enz. Applicatie: restjes gekleurde stof, vilt en borduurzijde. Resultaat: garnering voor baby- en kleuter- kleding, schortjes, boekomslagen, ontbijt- lakens, overhanddoeken enz. Zo zijn er vele handwerktechnieken op te noemen en met goede wil en een beetje handigheid valt veel te bereiken. Vooral het haken van babykleding is de laatste tijd zeer in trek. Van één knot wol haakt men bijvoorbeeld een jasje plus muts, een overgooier of jurkje enz. Vergelijk eens de prijs van het materiaal met die van klaargekochte kledingstukjes. Je zult dan ontdekken dat het zeer de moeite loont om het zelf te maken en je vrije tijd wordt op nuttige en prettige wijze doorgebracht. D. H. Even kijken, of er ook een nieuwe cursus voor me bij isAanmelding Huishoudschool. VOOR ONZE MEISJES 1. Handwerken, dus borduren, kruissteek, open naai, samentrekwerk (Perzisch ajour), Smyrna, haken, lampekapje, enz. Eenmaal per veertien dagen op maan dagavond of -middag. 2. Knippen en patroontekenen, op vrijdag avond of dinsdagmorgen/-middag. Iets heel nieuws: 3. Cursus algemene ontwikkeling voor meisjes. Dinsdagavond of -morgen, IV2 uur. Allerlei onderwerpen, waarvoor we belangstelling hebben, worden behan deld om er iets meer van te horen. Deze cursussen zijn erg levendig 4. De nieuwe kookcursus is vol, dus wach ten tot september. VOOR GETROUWDE VROUWEN 1. Ziekenverzorging: 10 avonden; dinsda^F van half acht tot negen. 2. Handwerken: Dinsdagmiddag, 1 x per veertien dagen. 3. Verstellen: Vrijdagmiddag, 1 x per veertien dagen. 4. Kinderen bezighouden, opvoeding, knut selen: op woensdagavond; 10 lessen. DE INWENDIGE MENS Groentesoep Fijngesneden poulet met koud water opzet ten en lang laten trekken, daarna zachtjes gaar koken. Zeer fijngesneden soepgroenten wassen (prei, worteltjes, spruitjes, selderij b.v.) en een klein half uurtje meekoken. Probeer eens rijst in plaats van vermicelli, deze ook 't laatste half uur meekoken. In plaats van goede rijst kan voor soep heel goed gebroken rijst genomen worden (de eerste 54 ct. per pond, de tweede 33 ct. per pond). Voor een bordje dunne soep „voor af", 4 lepels rijst (even wassen) per liter. Voor een stevige, dikke soep als hoofdma^ meer. Gehaktballetjes 10 minuten meekoken. In plaats van vlees worden veel beentjes ge nomen, de bouillon dan eerst zeven, voordat de groente en rijst er in gaan. Het merg uit halen en er in doen. Zout Een kleine lepel per liter. Er zijn nu weinig groenten. Stamp in een hutspot van kool en andijvie de groenten er op 't allerlaatste rauw door, er is dan zo weinig groente nodig. Deze groente ook op 't laatst snijden en wassen. J. E. v. d. G.

Het Anker | 1957 | | pagina 12