11 Dika dankt aan haar tweede doopnaam. Een keer per week is Dika te vinden bij de repetitie van het zangkoor, waar ze lid van is. Het is een gemengd koor waar ze aan mee doet. We geloven, dat ze niet graag een dinsdagavond over zou slaan, want dan is het, dat er gerepeteerd wordt. We vroe gen nog aan haar wat voor stem ze heeft. Eigenlijk een overbodige vraag, want het antwoord „sopraan" lag voor de hand. Op het ogenblik studeert het koor op „Levens lied". In de fabrieksvakantie, verleden jaar, heeft ze Twente eens goed verkend. Elke dag een flinke fietstocht en elke avond op de basis (Holterstraatweg 88a), terug. Met een stel van vier hebben ze dat verschillen de dagen volgehouden. Pdet bravour kwam op ons toe MARIE ^fclGTENBERG (19 jaar, Nijverdalseweg 157) ^Wie wij direct herkenden uit de revue „Hooit er oew boet'n" van het vorige seizoen. We herinneren ons nog hoe ze toen de rol van Annuschka vertolkte, 't Is jammer, dat Ma rie dit jaar niet mee wilde doen. Haar loop baan bij Ter Horst Co. N.V. begon ze op de Naaierij, vanwaar ze werd overgeplaatst naar Spinnerij Beek en daarna naar Spin nerij Boomkamp. Wij verstoutten ons om Marie Ligtenberg te vragen of ze misschien ook plannen koesterde om zich te verloven of misschien zelfs om te trouwen, maar dat bleek nog niet bij haar op te komen, getui ge de spontane reactie„Niks hoor, het le ven is nog veel te mooi". Een gewaarschuwd man telt dus voor twee MARCHJE VAN DER GIEZEN. We keken een beetje op van haar voornaam en van haar achternaam en ook haar uitspraak deed niet helemaal aan Rijssen denken. Dat klopte allemaal, want Marchien (zoals ze officieel heet) komt eigenlijk uit Drente. Ze woont met haar zusje Joke nu al vijf jaar in Rijssen en weet zich van het leven in «rente niet zoveel meer te herineren. Ze is ier dan ook echt ingeburgerd. De zusjes zijn pleegkinderen van de familie Ezendam aan de Holterstraatweg. Marchje volgt de naailessen op de huishoudschool van de fa briek en is nu 19 jaar oud. Haar vakanties brengt ze door in Smilde, want daar woont haar vader. Ze hoopt er ook van 't jaar heen te gaan, met de trein natuurlijk, want voor de fiets is het wat te ver. Als ze daar is, hoopt ze met haar familie wat te kunnen fietsen in de omtrek. JANNA BAAN (19 jaar, Holterstraatweg 11) ging in Nijverdal eerst naar de huishoud school voor ze bij Ter Horst Co. N.V. aan het werk ging. Ze leerde er o.a. koken en naaien. In haar vrije tijd doet Janna veel aan breien en naaien. Ze is thuis maar al leen, omdat haar broers en zusters allen, ge trouwd zijn. Alhoewel wij veronderstelden dat dit maar saai zou zijn, weet Janna ons er van te overtuigen, dat zulke getrouwde broers en zusters juist nuttig zijn. Afgelopen zomer ging ze namelijk in de fa brieksvakantie naar Rotterdam, een uit stapje dat vele andere Rijssenaren nog maar niet zo gemakkelijk maken. We waren het er over eens, dat er toch wel een groot ver schil bestond tussen Rotterdam en Rijssen, maar als we het goed begrepen hebben is Janna tevreden met onze kleinere stad. WILLIE STROKAP. Willie is een jonger zusje van Hermina en Manna, met wie we al spraken. Ook zij is een liefhebster van wandelen. Ze is dan ook lid van onze wan delclub en vertelde iets over haar laatste tocht. Dat was in Twente, verleden jaar zomer. Ze weet nog best, dat het toen bij uit zondering goed weer was. Als zij het voor het zeggen heeft houdt ze liefst vakantie in of bij Arnhem. Ze is daar meer geweest, en vindt het echt een fijne streek. Ze woont niet ver van de spoorlijn, dat wisten we. We waren daarom nieuwsgierig, of de trei nen haar 's nachts wel eens uit haar slaap halen, want soms kunnen die lawaai ma ken Maar Willie is gelukkig een vaste slaapster en laat zich door geen treinen sto ren. Met Joke van der Giezen is Willie Strokap de jongste van dit groepje, namelijk 16 jaar.

Het Anker | 1957 | | pagina 11