10 trekt haar, niet alleen door het afwisselend landschap, maar ook door de prettige hou ding van de mensen langs de wandelwegen. In de vakantie verveelt ze zich niet. Ze houdt er van, het gezellig te maken. Fiet sen staat dan bovenaan het programma, gevolgd door zwemmen. Als er één is, die op een nieuw zwembad hoopt, is zij het wel. Een deel van haar vrije tijd brengt ze door op de Huishoudschool. Ze volgt er kookles sen en doet dat graag. Nog wat verlegen kwam daarna JOKE VAN DER GIEZEN naar voren, die blijk baar nog niet goed begreep wat er aan de hand was. De algemene hilariteit die haar optreden aanvankelijk teweeg bracht, be wijst echter de goede stemming, waarin al len verkeerden. Joke (16 jaar, Holterstraat- weg 33) vertelde dat ze in haar vrije tijd enthousiast de naailes van mejuffrouw Voortman volgt, waardoor ze nu in staat is zelf al een rok te maken. DIENA POORTMAN is bijna 19 jaar oud. Ook zij is een meisje uit een groot gezin. Van de acht kinderen zijn er nu vier ge trouwd, en daarvan ook één in Almelo. Ze woont in het Hangerad en komt echt uit een wandelfamilieniet minder dan vijf van de kinderen Poortman zijn of waren bij de wandelclub van Ter Horst Diena heeft daarnaast nog een sportieve bezigheid: vol leyballen. 's Zomers speelt ze dat met ande ren van de fabriek op het terrein bij de Kamgarenspinnerij. 's Winters hebben ze praktisch geen gelegenheid om te spelen. Ze houdt er van ver weg te trekken op de fiets. Als het kan gaat ze dit jaar de „streep" over met nog een meisje. En als ze in de vakantie een keer narigheid heeft met haar fiets, nu, dan loopt ze de resterende kilo metertjes wel Gevraagd naar de bezigheden van de laat ste jaren1 in en buiten de fabriek, bleek, dat GERRITDINA KEIZER (20 jaar, Wester straat 6) eerst een cursus volgde aan de huishoudschool, voor zij op 15-jarige leeftijd begon te verdienen als klossenafneemster. Later werd ze spinster in Boomkamp. Alhoe wel het in de bedoeling lag, dat ze dadelijk naar de fabriek zou gaan, zegt ze er zeker geen spijt van te hebben, dat ze eerst nog een jaartje huishoudelijk onderwijs heeft gehad; zo iets komt altijd goed van pas. Gerritdina neemt nu nog in haar vrije tijd naailes, waarin/ ze veel plezier heeft. Verder volgt ze een avond in de week de belijdenis catechisatie. Er blijft dus niet zo heel veel vrije tijd voor haar over. JANNIE NIJKAMP. Weer een meisje uik een groot gezin, deze Jannie uit de Tabak:^ gaarde. Veertien kinderen, haarzelf meege^ rekend. Geen wonder, dat ze op de huis houdschool van juffrouw Van der Gaast gaat. Jannie weet wat het waard is, het naaien en koken goed onder de knie te heb ben. Ze is 21 jaar en doet nu niet meer aan de wandelsport, maar heeft haar lauweren wel verdiend. Elk jaar wordt ter herinnering aan de luchtlandingen van 1944 een grote landelijke tocht gehouden in Oosterbeek. Daar heeft ze ook in meegelopen. In haar vrije tijd mag ze graag kamperen of er op de fiets op uit trekken. Verleden jaar is ze in Valkenburg geweest, maar daar kwam de fiets niet aan te pas Voor dat trans port werd een auto van stal gehaald, gelijk had ze En hoe zou het dit jaar met haar vakantie gaan Niet bang was MANNA STROKAP (20 jaar, Molendijk 36a), die al met 14-jarige leeftijd naar de Spinnerij ging. Nu bestaat deze mo gelijkheid niet meer en, is de minimum-leef tijd gesteld op 15 jaar. Geen wonder dus, dat Manna de zo bekende huishoudschool cursus niet heeft gevolgd. Maar daarom ze niet minder bekwaam in de huiselijke b^^ zigheden. Het gezin Strokap telt namelijk 12 personen en een beetje handigheid wordt je daar dus vroeg geleerd. Manna verklaarde dan ook haar moeders rechterhand te zijn, wanneer ze niet in de fabriek werkt. In de zomer vindt ze nog tijd om eenmaal in de week te gaan korfballen op het sportveld bij de Kamgaren. DIKA LIGTENBERG (23 jaar). We hadden ons voorbereid op „J. H. Ligtenberg", maar we begrepen al gauw, dat ze haar naam

Het Anker | 1957 | | pagina 10