5 December 8 Jn het hoofdkwartier van St. Nicolaas heerste op de dag van de 4e december al een hele drukte om voorbereidingen te treffen voor de grote dag van 5 december. De bestellingen, die St. Nicolaas reeds tijdig per luchtpost had opgegeven, waren prompt afgeleverd, zodat geen enkele stagnatie roet in het eten gooide. Wanneer er iets was wat met roet te maken had, dan was het Piet, maar daar was het in veel gevallen ook om begonnen. Zo'n Piet toch Het is gelukkig dat St. Nicolaas tijdloos is, want nu vond de oude baas zich nog kras genoeg om op z'n paard gezeten twee maal de hele fabriek; door te gaan voor de beide ploegen en en passant ook nog even de Karn- garenfabriek en het kantoor aan te doen. De spoorbomen, die natuurlijk juist 20 mi nuten hermetisch gesloten waren, bleken geen hinderpaal te vormen, want met een elegante sprong „nam" del schimmel ze alla^ bei, zo rustig alsof er geen Nederlands^J Spoorwegen bestonden. Bijna kwam het nog tot een incident, toen Piet een ondeugende jongen mee naar Spanje wou nemen, maar gelukkig wilde St. Nicolaas hier niet van weten, daar hij niet voor deportatie is. Ach, waren alle mensen als St. Nicolaas.... De echt-vaderlandse wind speelde St. Nico laas nog even onder zijn hoedje, maar ook dit liep goed af en met veelj eerbied werd dit hoofddeksel als je bij een mijter ten minste van een deksel mag spreken op de zilvergrijze lokken van St. Nicolaas ge plaatst. Al met al mogen wij van deze plaats af onze St. Nicolaas en Piet hartelijk dank zeggen voor hun bezoek aan ons gebracht en de goede gaven waarmee wij werden verrast. Wij wensen hun een goede reis toe naar Spanje, waar ze naar wij hopen weer van een welverdiende rust kunnen genieten. Sinterklaas onthaalt de kinderen in het Parkgebouw

Het Anker | 1956 | | pagina 8