In en om de Huishoudschool Kookcutiui (fsLd te veeL? l/oot de wintertijd 16 In januari vangt een nieuwe kookcursus voor beginners aan, op woensdagavond half acht, Huishoudschool. Wie doen er mee? Er staat al weer een aardig aantal op de lijst. Ook hebben velen plezier in zieken- of kin derverzorging, op dinsdag- of donderdag avond, van half acht tot negen uur. Aan gifte heel spoedig bij mej. J. E. v. d. Gaast, Huishoudschool. P.S. Zijn er voor deze laatste cursus nog meisjes uit de ploeg O, wat wordt er veel over het aardgas ge praat, dat het zq hard gaat. Maar draait U het wel op de spaarbrander, onmiddellijk als Uw potje gaat koken Iemand van het Gasbedrijf, die ergens werk te, waar men juist op aardgas overschakel de, zei me: „Die vrouwen kunnen niet ko ken, het stoomt heel hard, het deksel staat scheef en het gas brandt vol. Wat een ver spilling van gas (Dus voor ons: van geld). Hoe hoog is Uw gasrekening Druk deze Maak er een sport van Voor Uzelf ■f) lleteenvoudijite Kelitveriieting Doe op een schotel of in een klein bakje wat schoon zand en steek hierin wat fijne takjes dennegroen. Met een of twee takjes hulst er tussen. In plaats van hulst kunnen ook andere takjes met besjes ingestoken worden, zoals sneeuwbes. Een mooie kaars er bij in en U) hebt zo een of meerdere zelf gemaakte „kerststukjes". Te bakken in wonderpan of een Noord-Hol lands oventje op het gas- of petroleumstel. Appeltaart 3 ons bloem, Va pond goede planten- margarine, Va pond basterdsuiker, ietsje zout. De vorm goed invetten en met iets bloem bestrooien. De boter in blokjes snijden en door de bas terdsuiker en de gezeefde bloem met de hansje, kneden, tot deze één bal is. Deze voor he^p grootste deel op de bodem van de wonder pan leggen en de randjes wat omhoog zet ten. Hierin 3 gesnipperde appels en 2 lepels krenten (en rozijnen) met 2 lepels basterd suiker, waardoor een half theelepeltje ka neel is geroerd. We bewaren een klein beetje deeg en dit rollen we nu uit op een tafel met een fles, welke we met bloem bestrooiden. Van dit lapje deeg reepjes snijden en deze als een roosterwerkje op de appels leggen. De om- hooggezette randjes worden nu netjes naar binnen gedrukt. Om dit roosterwerk wat mooier bruin te krijgen, kan het bestreken worden met wat melk of wat geklopt ei. Op de spaarbrander van het gas of op een driepits petroleumstel 3/4 a 1 uur gaar en lichtbruin laten worden. Het deksel er niet aftillen, dan is de warmte verloren. Kijken door het spleetje of boven door het kijkglaasje. Het omkeren is het moeilijkste: eerst even laten staan, dan de kantjes goed losmaken en daarna een rooster of bord er op zetten en tenslotte samen omdraaien. De taart nrn^ nog één keer terugdraaien. J. E. v. d. CU

Het Anker | 1956 | | pagina 16